Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Arson & Plunder (PC)

Arson & Plunder PC

Staroszkolna „chodzona” bijatyka 2D w nowoczesnej, komiksowej oprawie.

Akcji | fantasy | 2D | beat 'em up

PC Windows
Okładka Arson & Plunder (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arson & Plunder to osadzona w realiach fantasy gra akcji typu beat-em-up, nawiązująca do złotej ery gier arcade. Za jej powstanie odpowiada niezależny team deweloperski Headup Games, mający na swoim koncie takie tytuły jak Twin Sector, Trapped Dead, Grotesque Tacticts, GREED: Black Border oraz najbardziej znany Bridge Constructor.

W grze wcielamy się w jedną z dwóch postaci, które w tajemniczy sposób zostały ze sobą powiązane: posługującego się siłą mięśni bezlitosnego orka, bądź operującego magią elfa, a naszym zadaniem jest oswobodzenie nękanego przez potwory rodzimego królestwa. Rozgrywka polega na przebrnięciu przez stające nam na drodze krwawe hordy różnorakich wrogów i pod względem mechaniki przypomina klasyczne „chodzone” bijatyki z automatów, jak choćby Golden Axe. Wzorem poprzedniczek, podczas rozgrywki w trybie single player możemy przełączać się między bohaterami, używając na przemian siły fizycznej lub czarów. W trybie wieloosobowym na wspólnym ekranie każdy z graczy kontroluje wybraną przez siebie postać.

Zgodnie z zamysłem twórców, gra nawiązuje do automatowych bijatyk z początku lat 90-tych, z ery poprzedzającej popularne dziś gry free-to-play, miliardowe superprodukcje czy pojawiające się jak grzyby po deszczu dodatki DLC. Arson & Plunder skupia się na nieskrępowanej, zręcznościowej zabawie w starym stylu, umożliwiając graczom sterowanie przy pomocy klawiatury, bądź lepiej oddającego niezapomniane wrażenia sprzed lat gamepada. Gra oferuje pięć stopni trudności, a do zaliczenia mamy ponad 25 poziomów i wymagające pojedynki z bossami. Całość ukazana jest w kolorowej oprawie 2D utrzymanej w komiksowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Arson & Plunder

odpowiednia dla każdego wieku