Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA II: Reinforcements (PC)
OkładkaArmA II: Reinforcements (PC)

ArmA II: Reinforcements PC

Kompilacja dwóch dodatków DLC, nie wymagająca do poprawnego działania gry ArmA II. Dodatki pozwalają na wcielenie się w członka prywatnej firmy ochroniarskiej oraz żołnierza brytyjskich sił zbrojnych.

Akcji | FPP | TPP | współczesne konflikty | FPS | wojskowe | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ArmA II: Reinforcements Premiera PC

1kwietnia2011

producent: Bohemia Interactive wydawca: Bohemia Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ArmA II: Reinforcements to oferowany również w pudełkowej formie specjalny zestaw, w skład którego wchodzą dwa dodatki DLC do taktycznej strzelaniny ArmA II: Operation Arrowhead, a mianowicie British Armed Forces oraz Private Military Company. Ważną cechą opisywanej kolekcji jest to, że jest ona w pełni samodzielna i nie wymaga posiadania głównej gry.

British Armed Forces to dodatek DLC, który zgodnie z nazwą pozwala wcielić się w żołnierzy brytyjskich sił zbrojnych. Fabuła tego rozszerzenia rozpoczyna się dwa miesiące po tym jak siły sprzymierzone odniosły zwycięstwo w Takistanie. Nowy rząd powoli przywraca porządek w całym kraju, a pomagają mu w tym stacjonujące lokalnie oddziały NATO. Wśród nich znajduje się drużyna brytyjskich żołnierzy, których losami kierują gracze. Na przestrzeni nowej kampanii walczymy z prowadzącymi działania partyzanckie niedobitkami pokonanej armii takistańskiej. Większość walk przeciwko rebeliantom rozgrywa się na stokach pasma górskiego niedaleko Zargabadu i daje okazję wzięcia udziału w asymetrycznych działaniach wojennych (a więc siły po obu stronach nie są wyrównane).

Dodatek British Armed Forces wprowadza sześć nowych broni, dwa pojazdy oraz dwa dodatkowe helikoptery (wielozadaniowy AH11 Wildcat oraz transportowy HC3 Merlin). Ponadto otrzymujemy dostęp do jednego samochodu terenowego oraz brytyjskich wersji śmigłowców Apache AH1 i Chinook HC2. Rozszerzono rolę inżyniera oraz umożliwiono graczom wykorzystanie moździerzy i artylerii (zarówno osobiście, jak i poprzez wydawanie rozkazów). Zgodnie z tradycją serii obecny jest również rozbudowany tryb kooperacyjny.

Private Military Company to dodatek DLC, w którym wcielamy się w pracowników cywilnej firmy ochroniarskiej. Akcja tego rozszerzenia toczy się rok po tym, jak wojska koalicyjne zdławiły powstanie w Takistanie. Sytuacja w kraju wydaje się ustabilizowana i NATO zaczyna powoli wycofywać własne siły z tego regionu. Ich zadania przejmują prywatne firmy, które zawzięcie konkurują o intratne kontrakty rządowe. Jedna z nich (ION Inc, dawniej znana jako Black Element) wygrywa przetarg na obsługę operacji Czarna Rękawica (Black Gauntlet). Zadaniem graczy jest ochrona zespołu śledczego ONZ wysłanego by zgromadzić informacje na temat porzuconego jakiś czas temu takistańkiego programu nuklearnego.

Dodatek Private Military Company oferuje długą na dziesięć misji kampanię dla pojedynczego gracza i co ważne można ją przejść również w dwuosobowym trybie kooperacyjnym. Prywatna firma, w której żołnierzy się wcielimy rozszerza katalog dostępnych w grze frakcji. W jej szeregach znajdziemy wielu doświadczonych weteranów posiadających własne biografie szczelnie wypełnione krwawymi konfliktami. W przeciwieństwie do podstawowej wersji, która koncentrowała się na ukazaniu wielkiej skali całego konfliktu, dodatek kładzie nacisk na postacie pojedynczych jego uczestników. Przez większość czasu martwić się będziemy jedynie o przeżycie własne oraz ochranianych przez nas cywilów zamiast dowodzić całymi oddziałami. Nie mogło również zabraknąć nowego sprzętu. Rozszerzenie wprowadza szereg egzotycznych broni, takich jak w pełni automatyczna strzelba AA-12 oraz kilka wersji karabinu XM8. Twórcy przygotowali również dodatkowe pojazdy, w tym rosyjski śmigłowiec Ka-60 oraz opancerzone SUV. Natomiast wśród nowych lokacji znajdziemy się m.in. umieszczoną w środku pustkowia nowoczesną strzelnicę, w której wypróbujemy wszystkie powyższe zabawki.

Ostatnia modyfikacja 12 maja 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ArmA II: Reinforcements: 18+

ArmA II: Reinforcements Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7