Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PC
Okładka Arkadian Warriors (X360)

Arkadian Warriors

Gra typu hack'n'slash, wzorowana na serii "Diablo". Wcielamy się w postać żołnierza, czarodziejki lub łuczniczki. Eksplorujemy losowo generowane lochy, pokonując napotykane potwory.

RPG | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

Okładka Arkadian Warriors (X360)

producent: Wanako Games

data premiery gry:

4lip2007

X360

12gru2007

PC

Arkadian Warriors jest grą typu hack'n'slash, w bardzo dużym stopniu wzorującą się na kultowej serii Diablo. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest firma Wanako Studios, znana też między innymi dzięki takim tytułom jak Assault Heroes, czy 3D Ultra Minigolf Adventures.

Akcja opisywanego RPG-a rozgrywa się na obszarze Arkadii. Wcielamy się w postać wojownika, którego nadrzędnym celem staje się odnalezienie oraz pokonanie doskonale znanej z mitologii greckiej Gorgony. W tym celu zajmujemy się eksploracją generowanych w sposób losowy podziemi. Podobnie jak chociażby w pierwszej części serii Diablo, co pewien czas powracamy do znajdujących się w okolicy wiosek, tak aby dozbroić się, zakupić fiolki lecznicze, czy wreszcie pozyskać nowe questy. Zlecane przez postaci niezależne zadania mogą dotyczyć między innymi zabicia określonego przeciwnika, pokonania mini-bossa, czy uratowania jednego z więzionych przez potwory mieszkańców.

Na początku zabawy możemy wybierać pomiędzy trzema różnymi postaciami w jakie się wcielimy, a mianowicie żołnierzem, czarodziejką oraz łuczniczką. Wybór klasy z oczywistych względów wynika z preferowanego stylu gry, np. żołnierz najlepiej radzi sobie w zwarciu, a łuczniczka w walce na dystans. Sterowane postaci mogą zakładać elementy wyposażenia, jak chociażby lepsze zbroje. Główny bohater pozyskuje także punkty doświadczenia, dzięki czemu awansuje na wyższe poziomy, co wiąże się z uzyskaniem dostępu do nowych umiejętności. Przykładowo, czarodziejka może nauczyć się przyzywania magicznych pomocników, zaś łuczniczka zastawi na przeciwników skuteczne pułapki.

Jedna z najpoważniejszych atrakcji dotyczy opcji przeobrażania sterowanej postaci w potężniejszą istotę. Staje się to możliwe dopiero po zapełnieniu widocznego na ekranie paska. Wojownik przekształca się w lwa, łuczniczka w smoka, a czarodziejka w feniksa. Do normalnej postaci powracamy po kilkunastu sekundach. Wcześniej jednak w prostszy sposób pozbywamy się większych grup potworów. W trakcie rozgrywki zajmujemy się likwidacją między innymi kościotrupów, pająków, ogromnych węży, dzików, czy goblinów. Co pewien czas spotykamy także zdecydowanie potężniejszych bossów.

Bawić możemy się w pojedynkę, bądź też zaprosić do zabawy drugą osobę, działając wtedy w kooperacji. Wydarzenia obserwowane są w typowym dla gier z tego gatunku rzucie izometrycznym, przy czym przemieszczamy się po trójwymiarowych planszach. Najładniej wykonano modele głównych bohaterów. Interfejs użytownika jest bardzo czytelny. Przez cały czas na ekranie widoczna jest między innymi mapa okolicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Gry podobne do Arkadian Warriors

Klasyfikacja PEGI Arkadian Warriors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Arkadian Warriors

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Środa na Xbox Live Arcade
Środa na Xbox Live Arcade

wiadomość11 grudnia 2007

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już jutro do usługi Xbox Live Arcade trafią kolejne, dwie nowe gry.

X360
PC