Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Ar tonelico II: Melody of Metafalica (PS2)
OkładkaAr tonelico II: Melody of Metafalica (PS2)

Ar tonelico II: Melody of Metafalica PS2

Druga część serii gier z gatunku jRPG rozgrywająca się na futurystycznej planecie Ar Ciel.

RPG | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ar tonelico II: Melody of Metafalica Premiera PS2

25października2007

producent: Gust wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ar tonelico II: Melody of Metafalica

Persona 4

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2

Shadow Hearts: From the New World

Ar tonelico II: Melody of Metafalica to kontynuacja poprzedniej części japońskiej gry RPG wydanej w 2007 roku. W porównaniu z poprzedniczką twórcy wprowadzili wiele zmian dotyczących, między innymi, sposobu przeprowadzania turowych starć. Opowiadana historia rozpoczyna się półtora roku po wydarzeniach kończących pierwszą odsłonę cyklu. Tym razem przenosimy się na inną wieżę Ar tonelico, która jest również ogromnym miastem zawieszonym w powietrzu.

Jedną z najbardziej charakterystycznych istot dla serii Ar tonelico są czarodziejki Reyvateil posiadające umiejętność kształtowania rzeczywistości przy pomocy śpiewu. W otaczającym wieżę rejonie Metafalss wybuchła epidemia zagrażająca wszystkim zamieszkującym go magicznym bohaterkom. W celu ich uratowania i wyjaśnienia przyczyn powstania choroby zwanej I.P.D. pojawia się na scenie Croix Bartel, rycerz reprezentujący Grand Bell Church z Pastalii. W trakcie przygody dołączają do niego towarzysze, a duży wpływ na przebieg rozgrywki mają jego relacje z dwoma Reyvateil, na które mamy istotny wpływ.

Z czarodziejkami jest powiązany system o nazwie Dive. Dzięki niemu główny bohater ma możliwość wniknięcia do umysłu Reyvateil i poznania ich najgłębszych emocji, uczuć i innych ważnych dla nich rzeczy. W trakcie tego procesu tworzymy także nowe pieśni wykorzystywane, między innymi, podczas licznych starć.

Walka odbywa się na oddzielnej planszy w systemie turowym. Pierwsza faza, atak, pozwala na wyprowadzanie ofensywnych akcji i zniszczenie przeciwników. Gdy jej czas dobiegnie końca rozpoczyna się faza obrony. Wtedy głównym zadaniem gracza jest ochrona praktycznie bezbronnych Reyvateil przed zakusami rywali. Starcia są ukazane bardzo widowiskowo – nie brakuje wielobarwnych efektów wystrzałów, eksplozji i ścierającej się stali.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Ar tonelico II: Melody of Metafalica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.