Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Aoki Ookami to Shiroki Mejika (PC)

Aoki Ookami to Shiroki Mejika PC

Strategia turowa, w której gracz wciela się w Czyngis-chana – legendarnego wodza Mongołów. Jego zadaniem jest podbój możliwie największego obszaru Eurazji i rozprawienie się z wojskami przeciwników.

Strategiczne | turowe | 2D | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Aoki Ookami to Shiroki Mejika (PC)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PC:

31grudnia1985

Aoki Ookami to Shiroki Mejika jest strategią turową stworzoną przez firmę Koei Tecmo. Produkcja zadebiutowała w 1985 roku, a po latach doczekała się reedycji wydanej na platformie PC (Steam) w ramach programu „Kou Shibusawa Archives”, powołanego z okazji 35-lecia działalności Kou Shibusawy w branży gier wideo.

Fabuła

W Aoki Ookami to Shiroki Mejika gracz wciela się w Temudżyna – legendarnego władcę, który w wieku 20 lat rozpoczął proces jednoczenia ziem zamieszkałych przez Mongołów. Kiedy przedsięwzięcie skończyło się powodzeniem, został on obwołany Czyngis-chanem, a jego celem stał się podbój całej Eurazji.

Mechanika

Mechanika gry Aoki Ookami to Shiroki Mejika na platformie PC jest ściśle powiązana z warstwą fabularną. O ile początkowo naszym zadaniem jest podbój mongolskich ziem pod pretekstem konieczności ich zjednoczenia, w miarę czynionych postępów zyskujemy możliwość zaatakowania pozostałych regionów Europy i Azji. Zabawa toczy się na mapie taktycznej w systemie turowym, a jej schemat przypomina ten zastosowany w Romance of the Three Kingdoms. Istotną rolę odgrywają generałowie, a odpowiednie nimi zarządzanie jest kluczowe do odniesienia zwycięstwa – to właśnie oni mogą bowiem wydawać rozkazy podległemu nam wojsku podczas starć z wrogimi armiami. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje czuwanie nad dobrobytem naszego kraju i zapewnienie żołnierzom zaplecza technologicznego.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Aoki Ookami to Shiroki Mejika na platformie PC nie różni się od wydanego ponad trzydzieści lat wcześniej pierwowzoru. Dodatkową barierę stanowi język – gra jest dostępna wyłącznie po japońsku – przez co tytuł przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników klimatów retro oraz zagorzałych fanów gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Gry podobne do Aoki Ookami to Shiroki Mejika

Wymagania wiekowe Aoki Ookami to Shiroki Mejika

odpowiednia dla każdego wieku