Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeXONEPCPS4Switch
Okładka Animal Shelter (PC)
OkładkaAnimal Shelter (PC)

Animal Shelter

Animal Shelter Simulator

Animal Shelter Simulator to rekreacyjny symulator zarządzania schroniskiem, w którym sami możemy wykonywać wszystkie czynności związane z opieką nad zwierzętami. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada polska firma PlayWay.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | polskie | zwierzęta | psy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Animal Shelter Premiera

23mar2022

PC

25lis2022

XONE

3mar2023

PS4

21kwi2023

Switch

producent: Games Incubator wydawca: PlayWay

Gry podobne do Animal Shelter

Planet Zoo

Zoo Tycoon 2

Pets Hotel

Animal Shelter Simulator to symulator prowadzenia schroniska dla zwierząt, gdzie zajmujemy się szeroką gamą stworzeń potrzebujących naszej pomocy do czasu, aż znajdziemy im porządnych właścicieli. Za stworzenie gry odpowiada Games Incubator, a za jej wydanie rodzime PlayWay S.A. specjalizujące się w nietypowych symulatorach, między innymi Thief Simulator czy Car Mechanic Simulator.

Fabuła

Animal Shelter Simulator daje nam możliwość wcielenia się we właściciela schroniska ratującego ranne i porzucone zwierzęta. Naszym głównym celem jest odpowiednia opieka nad bezpańskimi pupilami, zapewnienie im komfortu i bezpieczeństwa, a przede wszystkim znalezienie domu. Przed nami długi, lecz satysfakcjonujący proces opieki i zarządzania rozrastającym się schroniskiem.

Mechanika

Animal Shelter Simulator to przedstawiciel gatunku symulatorów, w którym grę obserwujemy z widoku pierwszej osoby. Przygodę rozpoczynamy od zarządzania niewielkim budynkiem i jeszcze mniejszymi zasobami niezbędnymi do opieki nad zwierzętami. Jednak im lepiej będzie nam szło i więcej specjalnych zadań będziemy wykonywać, tym prędzej będziemy mogli zainwestować w rozbudowę przybytku. Przed nami powiększenie terenu o wybieg i ogrodzenie, rozbudowa i dobudowa nowych budynków, dzięki czemu schronienie znajdzie więcej zwierzaków, a także zakup coraz to bardziej specjalistycznego sprzętu ułatwiającego opiekę. Jednak wszystko to zależy od tego, ile czworonożnych (i nie tylko!) pociech trafi ostatecznie do nowych domów, gdzie czekać na nich będą kochający właściciele.

Przed nami długi proces rekonwalescencji zwierzaka i odpowiedniego przystosowania do życia z ludźmi – zwłaszcza że duża część zwierząt, która do nas trafia, została porzucona i nie jest zbyt ufna w stosunku do człowieka. Opieka nad zwierzętami to rdzeń rozgrywki i obejmuje ona wiele czynności. Przed nami tak podstawowe rzeczy, jak karmienie zwierząt, przygotowanie im klatki i miejsca do spania, zapewnienie odpowiedniej higieny poprzez kąpiel i strzyżenie czy opatrywanie ran oraz dbanie o ogólny stan zdrowia. Nie zabraknie też wyprowadzania na spacer bądź wypuszczania na wybieg, aby zwierzęta mogły dać upust swojej energii i stały się szczęśliwsze, oraz kontroli nad agresywnym zachowaniem, które może się pojawiać między czworonożnymi istotami, zwłaszcza jeśli dzielą klatkę, a w grę wchodzi walka o terytorium. Wszystko to sprawi, że zwierzę będzie wesołe i radosne, co automatycznie zwiększa szansę na znalezienie mu domu.

Początkowo rozgrywka nie jest zbyt wymagającym zadaniem, bo pod naszą opieką mamy niedużą liczbę pupili, jednak w miarę rozrastania się schroniska staje przed nami więcej zadań i obowiązków, podczas gdy każdy z milusińskich potrzebuje od nas uwagi.

Kwestie techniczne

Animal Shelter Simulator to gra z trójwymiarową grafiką i sprawnie wykonanymi animacjami różnorakich zwierząt.

Ostatnia modyfikacja 23 marca 2020

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Animal Shelter cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Animal Shelter: 12+

Animal Shelter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.4 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
XONE
PS4
Switch