Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka American Conquest: Divided Nation (PC)

American Conquest: Północ-Południe PC

American Conquest: Divided Nation

Kolejna odsłona z serii American Conquest, za której stworzenie ponownie odpowiadają panowie z ukraińskiego studia GSC GameWorld. Tym razem twórcy umożliwili nam wzięcie udziału w amerykańskiej Wojnie Secesyjnej.

To jest dodatek do gry American Conquest.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka American Conquest: Divided Nation (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8lutego2006

17lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Divided Nation to podtytuł kolejnej gry z serii American Conquest, za której stworzenie ponownie odpowiadają panowie z ukraińskiego studia GSC GameWorld. Tym razem, po kolonizacji nowo odkrytych kontynentów amerykańskich (podstawowa wersja American Conquest) i podbojach Nowego Świata (American Conquest: Odwet), przenosimy się na tereny obecnych Stanów Zjednoczonych i bierzemy udział w amerykańskiej Wojnie Secesyjnej.

Dzięki Divided Nation mamy okazję wcielenia się w postać generała jednej ze stron konfliktu, Unii lub Konfederacji, dowódcy teksańskiej milicji bądź też kapitana piratów. Gra oferuje dziewięć kampanii inspirowanych historycznymi wydarzeniami, na które składa się ponad 50 scenariuszy. Wśród nich znajdujemy wspomnianą już Wojnę Secesyjną, zmagania w Teksasie o wywalczenie niepodległości czy bitwę o Nowy Orlean.

Divided Nation to również ponad 100 nowych jednostek (m.in. piechota, kawaleria, artyleria) oraz 20 nowych typów budynków, a także spora ilość ulepszeń, zarówno rozgrywki, jak i modelu walki, mających na celu jak najlepsze odtworzenie realiów przedstawionego w grze okresu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI American Conquest: Północ-Południe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe American Conquest: Północ-Południe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 2.5 GB HDD
Antologia American Conquest
Antologia American Conquest

wiadomość26 września 2006

Wśród strategii czasu rzeczywistego ostatnich trzech lat wyróżniają się produkty spod znaku American Conquest. Traktują one o nowożytnej historii Ameryki – począwszy od podbojów kolonialnych, a skończywszy na Wojnie Secesyjnej z XIX wieku. Już wkrótce trzy dzieła developerów z GSC Game World dostępne będą w ramach jednego zestawu.