Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Almighty: Kill Your Gods (PC)
OkładkaAlmighty: Kill Your Gods (PC)

Almighty: Kill Your Gods PC

Gra RPG akcji w widoku TPP od studia RUNWILD Entertaiment. W Almighty: Kill Your Gods jako magiczny wojownik toczymy walki z demonami i bogami, wykorzystując zdobyte z nich materiały do rozbudowy własnej wyspy. Gra stawia na kooperację, ale pozwala też na samotną zabawę.

RPG | TPP | fantasy | indie | kooperacja | RPG akcji

Almighty: Kill Your Gods Premiera PC

wczesny dostęp

5maja2021

2022

Steam

2022

producent: RUNWILD Entertainment wydawca: Versus Evil Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Almighty: Kill Your Gods

Dark Souls III

Monster Hunter: World

Godfall

Almighty: Kill Your Gods to kooperacyjne RPG akcji w konwencji TPS-a od studia RUNWILD Entertainment. Jest to pierwsza oryginalna marka brytyjskiego zespołu, który wcześniej opracowywał gry na zlecenie wydawców. Projekt wydała firma Versus Evil.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest Alfa – magiczny wojownik obdarzony mocami przodków. Ambicją Alfy jest odbudowanie siedziby jego ludu na wyspie zrujnowanej przez fałszywych bogów. Nie będzie to jednak proste zadanie. Jedynym sposobem na zdobycie niezbędnych materiałów jest polowanie na potężne demony, bestie i bóstwa, co jednak nie ujdzie uwadze boskich adwersarzy Alfy.

Mechanika

Rozgrywkę w Almighty: Kill Your Gods można opisać jako miks RPG akcji i trzecioosobowej strzelanki w stylu Anthem. Zabawę zaczynamy od wyboru jednej z kilku dostępnych klas, przy czym nie ma tu sztywnego podziału. Początkowy wybór stanowi jedynie punkt wyjścia, a o naszej specjalizacji decyduje używany ekwipunek oraz zdolności. Zabawa sprowadza się do walki z potworami – wliczając w to bossów – głównie przy pomocy ataków dystansowych, w tym potężnych zdolności ostatecznych. Rozgrywka stawia na mobilność: nasza postać potrafi szybować w powietrzu, szarżować przez grupy szeregowych wrogów etc.

Pokonani wrogowie pozostawiają po sobie rozmaite łupy, które możemy podnieść i przenieść do wyznaczonego punktu. Tak zebrane łupy wykorzystujemy do ulepszania naszej wyspy: naprawy i wznoszenia nowych budynków oraz modyfikowania już istniejących. Jest to o tyle istotne, że stan siedziby wpływa na siłę bohatera, zwiększając jego zdrowie i manę, a także zapewniając jej obronę przed najazdami.

Innym nietypowym rozwiązaniem jest dynamiczne środowisko. W miarę pokonywania kolejnych wrogów nasze działania będą coraz bardziej irytować bogów. W efekcie wyspa może zacząć zmieniać się na naszych oczach, a w okolicy zaczną pojawiać się większe wyzwania.

Tryby gry

Almighty: Kill Your Gods pozwala na samotną zabawę, ale sercem gry jest tryb kooperacji. W ramach niego możemy bawić się w grupie czterech osób, czy to znajomych, czy losowych graczy. Nie jest to przesadnym ułatwieniem rozgrywki, jako że gra skaluje poziom trudności do wielkości drużyny. Ponadto wraz z rozbudowywaniem wyspy otrzymujemy możliwość odwiedzania siedzib innych graczy oraz brania udziału w wydarzeniach pokroju rajdów.

Kwestie techniczne

Almighty: Kill Your Gods korzysta z trójwymiarowej oprawy wizualnej, choć nie na poziomie produkcji AAA. Niemniej grafika pozostaje przejrzysta, z ciekawymi projektami przeciwników i widowiskowymi efektami specjalnymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Almighty: Kill Your Gods cena w dniu premiery: 84,99 PLN

Wymagania wiekowe Almighty: Kill Your Gods: 16+

Almighty: Kill Your Gods Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza
  • Windows 10
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
  • Windows 10