Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3
Okładka Alien Zombie Megadeath (PS3)
OkładkaAlien Zombie Megadeath (PS3)

Alien Zombie Megadeath

Dwuwymiarowa strzelanka osadzona w klimatach science-fiction. Wcielamy się w znudzonego kosmonautę, który nagle zostaje zaatakowany przez hordę kosmitów-zombie. Staramy się przetrwać za wszelką cenę poruszając się po połączonych ze sobą platformach.

Zręcznościowe | science fiction | zombie | 2D | indie

Alien Zombie Megadeath Premiera

21cze2011

PS3

18paź2011

PC

Gry podobne do Alien Zombie Megadeath

Bionic Commando Rearmed 2

Mega Man 9

Earthworm Jim HD

Alien Zombie Megadeath to nowa wersja prostej platformówki 2D pod tytułem Alien Zombie Death wydanej na przenośną konsolę PSP. W porównaniu z pierwowzorem dodano w niej szereg trybów zabawy oraz poprawiono oprawę wizualną. Ponownie wcielamy się w postać znudzonego kosmonauty, który w spokoju prowadzi monotonne życie na jednej z platform badawczych dryfującej daleko od Ziemi. W pewnym momencie jego egzystencja zostaje zakłócona przez atak obcych. Mało tego, okazuje się, że są to zombie żądne jego krwi.

Rozgrywka polega na przemieszczaniu się po dwuwymiarowej planszy poprzedzielanej platformami i jednoczesnym strzelaniu do armii wrogo nastawionych kosmitów, którzy nadciągają ze wszystkich stron. Każdy kontakt z przeciwnikiem oznacza utratę życia. Alien Zombie Megadeath pozwala na sprawdzenie swojej zręczności w kilku różnorodnych trybach. Polegają one między innymi na ratowaniu „kosmicznych dzieci”, poruszaniu się przy pomocy plecaka odrzutowego, rozstawianiu specjalnych nadajników przyciągających obcych lub rozbrajaniu bomb zegarowych.

Za uzyskanie dużej liczby punktów i spełnienie określonych wymagań, gracz otrzymuje medale. Dzięki nim może odblokować dostęp do kolejnych etapów, kupić nowe skafandry dla głównego bohatera czy elementy wyposażenia przydatne w trakcie walki. Dla graczy lubiących wyzwania przygotowano tzw. „czerwone poziomy”, które są znacznie trudniejsze od standardowych.

Istnieje możliwość zabawy dwóch graczy na jednym ekranie w trybie kooperacji. Dodatkowo wprowadzono statystyki osiągnięć pozwalające na porównanie wyników z innymi użytkownikami.

W porównaniu z wersją przeznaczoną na konsolę PSP zwiększono rozdzielczość grafiki oraz dodano bardziej zaawansowane efekty. Mimo to gra Alien Zombie Megadeath prezentuje się dość przeciętnie. Akcję obserwujemy z boku, czyli tak jak w klasycznych platformówkach. Postacie obcych oraz głównego bohatera ukazano w sposób humorystyczny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Alien Zombie Megadeath

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Alien Zombie Megadeath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS3