Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Alien Resurrection (PS1)

Alien Resurrection PS1

Strzelanka z elementami horroru, oparta na popularnym filmie Obcy: Przebudzenie z 1997 roku. Produkcja przedstawia losy sklonowanej Ellen Ripley oraz grupy najemników, próbujących przetrwać starcie z krwiożerczymi Obcymi.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | horror | obcy

Sony PlayStation 1
Okładka Alien Resurrection (PS1)

producent: Argonaut Games

wydawca: Fox Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

10października2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Resurrection to wydany w 2000 roku na platformę PS1 FPS z elementami horroru. Produkcja oparta została na filmie Obcy: Przebudzenie z 1997 roku. Gra została wyprodukowana przez studio Argonaut Games, twórców m.in. FX Fighter oraz serii Croc.

Fabuła

Wydarzenia przedstawione w Alien Resurrection na PS1 stanowią luźną adaptację filmowego pierwowzoru. Akcja produkcji toczy się wiele lat po Obcym 3 i przedstawia losy sklonowanej Ellen Ripley oraz grupy najemników, próbujących uciec z opanowanego przez krwiożercze ksenomorfy statku kosmicznego USM Auriga.

Mechanika

Alien Resurrection studia Argonaut Games jest przedstawicielem gatunku first-person shooterów, czyli strzelanek z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł jako jeden z pierwszych wprowadził do gatunku koncept sterowania opartego na dwóch gałkach analogowych, z czego lewa odpowiadała za poruszanie się postaci, prawa natomiast za rozglądanie się po okolicy.

Akcja gry toczy się na przestrzeni dziesięciu poziomów, w trakcie których gracze przejmują kontrolę nad czterema różnymi postaciami – Ellen Ripley, Callem, DiStephano oraz Christie. Każdy z protagonistów dysponuje innym ekwipunkiem, niektórzy mają także dostęp do unikalnych typów uzbrojenia. Rozgrywka polega głównie na toczeniu walk z wrogami, wśród których, oprócz ikonicznych dorosłych ksenomorfów, znajdują się face-huggery, żołnierze oraz bossowie tacy jak królowa Obcych.

Inne

Gra początkowo powstawała jako survival horror w stylu Resident Evil i jej data premiery miała zbiec się z kinowym debiutem Obcego: Przebudzenia. W pewnym momencie podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji na nowo i zmianie gatunku na strzelankę, efektem czego finalny produkt pojawił się na rynku trzy lata po filmie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 1 CD

Gry podobne do Alien Resurrection

Wymagania wiekowe Alien Resurrection

16+