Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka FX Fighter (PC)

FX Fighter PC

Trójwymiarowa bijatyka, w której uczestniczymy w wielkim turnieju, rywalizując o tytuł najpotężniejszego wojownika w galaktyce. Naprzeciw siebie staje ośmiu uczestników z różnych miejsc we wszechświecie, a każdy dysponuje własnym, unikalnym zestawem ciosów.

Bijatyki | TPP

PC Windows
Okładka FX Fighter (PC)

producent: Argonaut Games

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca1995

15lipca1995

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FX Fighter jest trójwymiarową bijatyką, powstałą na fali popularności takich serii jak Mortal Kombat. Za opracowanie gry odpowiada doświadczone studio Argonaut Software, znane głównie za sprawą takich gier, jak Birds of Prey i Creature Shock.

Podobnie jak w większości komputerowych bijatyk, fabuła FX Fighter odgrywa raczej rolę drugorzędną. Reprezentujący obcą rasę wojownik znany jako Rygil składa przedstawicielom ośmiu różnych światów propozycję nie do odrzucenia - mają oni wziąć udział w wielkim kosmicznym turnieju, rywalizując o miano najpotężniejszego wojownika w galaktyce. Odmowa nie wchodzi w rachubę, gdyż grozi ona zniszczeniem macierzystej planety uczestnika.

W grze naprzeciw siebie staje osiem grywanych postaci – po 4 męskie i żeńskie (choć płeć insektoidalnego Venoma jest co najmniej dyskusyjna). Są to: tajemniczy mnich Ashraf, robot Cyben, amazonka Kiko, kobieta-kot imieniem Sheba, powstały z kamienia i lawy Magnon, pochodzący z Ziemi Jake, syrena zwąca się Siren oraz wspomniany Venom. Rywalizacja toczy się zaś na dziesięciu zróżnicowanych arenach. Oprócz aren macierzystych, przyporządkowanych każdemu z wojowników, otrzymujemy także scenę, na której odbywa się walka z bossem oraz specjalną arenę, na którą przenosi się walka w wyniku starcia zakończonego remisem.

FX Fighter jest jedną z pierwszych gier na PC wykorzystujących sprzętową akcelerację 3D. Na uznanie zasługuje też liczba dostępnych w grze ciosów, gdyż każda z postaci ma ich aż 40. W stosunku do pierwotnej wersji gry, znacznie więcej możliwości oferuje wydana w listopadzie 1996 roku udoskonalona edycja o nazwie FX Fighter Turbo. Zawiera ona mnóstwo ulepszeń, w tym m.in. nowych wojowników, areny, stroje i ciosy. W grze wprowadzono także opcję rozgrywki wieloosobowej oraz znane z cyklu Mortal Kombat finiszery tzw. fatalities.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do FX Fighter

Wymagania wiekowe FX Fighter

12+

Wymagania sprzętowe FX Fighter

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX2/66 MHz
  • 8 MB RAM
  • DOS