Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Virtua Fighter (PC)
OkładkaVirtua Fighter (PC)

Virtua Fighter PC

Jedna z pierwszych bijatyk skonstruowanych w pełnym trójwymiarze. Gra początkowo ukazała się na automaty. Później skonwertowano ją na Segę Saturn, gdzie stanowiła bezpośrednią konkurencję dla równocześnie wydanego „Tekkena” (PlayStation).

Bijatyki | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Fighter Premiera PC

31sierpnia1996

pudełko PL

20listopada2006

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Virtua Fighter

Mortal Kombat 4

Virtua Fighter 2

Last Bronx

„Virtua Fighter” jest jedną z pierwszych bijatyk skonstruowanych w pełnym trójwymiarze. Gra początkowo ukazała się na automaty. Później skonwertowano ją na Segę Saturn, gdzie stanowiła bezpośrednią konkurencję dla równocześnie wydanego „Tekkena” (PlayStation). Posiadacze komputerów osobistych swoją konwersję otrzymali najpóźniej.

Esencją gry jest turniej, w którym bierze udział ośmiu zawodników. Są to: Akira (instruktor Kung-Fu), Jacky (kierowca rajdowy), Jeffrey (rybak), Kage (typowy ninja), Lau (kucharz), Pai, Sarah oraz Wolf (wrestler). W grze znajduje się także ukryta postać. Jest to tajemniczy Dural, który łączy wybrane cechy innych postaci. Jednym z najistotniejszych elementów gry jest zróżnicowanie występujących fighterów.

Opanowanie każdego z nich wymaga zastosowania odmiennej taktyki. Gra oparta jest na trzyprzyciskowym systemie prowadzenia walk. Klawisze odpowiadają kolejno za uderzenia ręką, nogą oraz blok. Każda z występujących postaci posiada ciosy podstawowe, specjalne, rzuty oraz ataki kombinowane (tzw. combosy). Aby je uaktywnić należy wstukiwać kombinacje odpowiednich klawiszy. Na każdą z postaci przypada po kilkadziesiąt ciosów (nie wliczając skomplikowanych kombosów). Poznanie wszystkich fighterów zajmuje sporo czasu. Walki toczą się na trójwymiarowych planszach. Wypadnięcie z ringu jest równoznaczne z automatyczną porażką.

Wersję PC znacznie ulepszono w stosunku do odmian konsolowych. Zmiany obejmują przede wszystkim grafikę. „Virtua Fighter” obsługuje akceleratory. Gra działa w rozdzielczościach od 320x200 do 640x480. Opcje pozwalają na załączenie dodatkowych efektów specjalnych, np. świetlnych czy cieni. Wersja PeCetowa posiada również rozbudowany system powtórek umożliwiających obejrzenie odbytych już walk bądź też starć przygotowanych przez twórców gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Virtua Fighter cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Virtua Fighter: 12+

Virtua Fighter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100MHz
  • 16MB RAM
  • 2MB akcelerator 3D