Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alien Arena (PC)
OkładkaAlien Arena (PC)

Alien Arena PC

„Alien Arena” to gra akcji FPS (widok z perspektywy pierwszej osoby), stworzona przez zapalonych fanów skupionych pod egidą COR Entertainment, tworzących mody na enginie "Quake'a".

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Arena Premiera PC

24września2004

producent: COR Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Alien Arena

Doom 3

Aliens vs Predator 2

Quake II

„Alien Arena” to gra akcji FPS (widok z perspektywy pierwszej osoby), stworzona przez zapalonych fanów skupionych pod egidą COR Entertainment. Codzienną pasją członków tej grupy od wielu lat jest tworzenie modyfikacji do gier, a także własnych, autorskich projektów (najsłynniejsze modyfikacje „Quake’a II”: „Battle for Earth” oraz jej kontynuację „The Martian Chronicles” gracze ściągnęli ponad 200 tys. razy).

Klimat sci-fi najnowszej produkcji programistów z COR Entertainment w połączeniu ze stylem gry przypominającym serię „Quake” (słynne deadmatche to główna atrakcja gry) tworzą zgraną i bardzo grywalną całość. Do dyspozycji gracza, zarówno w trybie „single” jak i „multi”, oddany został pokaźny arsenał środków bojowych. Użytkownik korzysta ze standardowych narzędzi, jak wyrzutnia rakiet czy też miotacz ognia, ale także z nietypowych „pukawek”, takich jak: alien disruptor, chain pistol, alien beam gun, alien smartgun czy też alien vaporizer. Każdy z grających w „Alien Arena” posiada swoją własną postać, którą cechują wady i zalety, przeszkadzające bądź pomagające w bezpardonowej walce. Przykładowo, Robot jest bardzo wolny, ale za to wyposażony w twardą zbroję, nieraz chroniącą przed śmiercią. Człowiek może pochwalić się inteligencją i zręcznością, ale dla przeciwwagi, by przetrwać, potrzebuje tlenu. Z kolei przedstawiciel obcej planety, Marsjanin, ma bardzo wątłą budowę (co jest oczywiście plusem – trudniej bowiem trafić w małą postać) i potrafi zręcznie skakać, unikając gradu kul. Generalnie, w grze takich zależności znajduje się cała masa.

Sieciowe boje toczone są na zróżnicowanych arenach, począwszy od rozległych, otwartych terenów, skończywszy na małych, zamkniętych przestrzeniach. W trybie gry jednoosobowej, gracz walczy z komputerowymi botami, co w pewien sposób daje osobom odciętym od sieci namiastkę prawdziwej rywalizacji z żywym przeciwnikiem. „Alien Arena” korzysta z oryginalnego silnika „Quake II”, który na potrzeby omawianej pozycji został znacznie zmodyfikowany. Niewątpliwym plusem tej produkcji jest także jej cena – grę można w całości pobrać bez płacenia jakichkolwiek opłat!

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alien Arena: 12+

Alien Arena Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8MB