Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Al Emmo and Lost Dutchman's Mine (PC)

Al Emmo and Lost Dutchman's Mine PC

Gra przygodowa stworzona przez studio Himalaya, którego pracownicy maczali palce przy dwóch remake'ach serii King's Quest.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Al Emmo and Lost Dutchman's Mine (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5września2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Al Emmo and Lost Dutchman’s Mine to gra przygodowa stworzona przez studio Himalaya, którego pracownicy maczali palce przy dwóch remake'ach serii King's Quest. Powstała ona w klasycznej konwencji point & click i oferuje sprawdzony interfejs rodem z produkcji Sierry, powinna zatem zadowolić najzagorzalszych fanów gatunku.

Fabuła Al Emmo rzuca nas na Dziki Zachód, jednak nie wcielamy się w postać dzielnego kowboja. Wprost przeciwnie, postać, którą prowadzimy, Al, to podstarzały, łysiejący facet, nadal mieszkający z rodzicami, który wybrał się do miasteczka Anozira (podpowiedź: przeczytajcie nazwę od tyłu) w poszukiwaniu żony. Niestety z korespondencyjnego małżeństwa nic nie wyszło, gdyż wybranka zostawiła Ala na lodzie. Oczywiście nasz bohater zakochuje się w pani z miejscowego saloonu, co prowadzi do szeregu śmiesznych i niedorzecznych sytuacji, których zwieńczeniem jest odkrycie tytułowej, zaginionej kopalni.

Al Emmo and Lost Dutchman’s Mine to ręcznie malowane tła, prerenderowane, trójwymiarowe postacie oraz scenariusz stworzony przez Daniela Stacey'ego, którego obecność przy projekcie King's Quest 2 odegrała dużą rolę w osiągnięciu przez niego sukcesu. Al Emmo to również około 70 zróżnicowanych lokacji, w których napotykamy 35 postaci (zarówno ludzkich jak i zwierzęcych) żyjących własnym życiem oraz spora liczba zagadek - zarówno logicznych jak i polegających na odpowiednim łączeniu przedmiotów czy właściwym poprowadzeniu konwersacji.

Gra powstała przy wykorzystaniu darmowego silnika Adventure Game Studio, który został jednak odpowiednio zmodyfikowany na jej potrzeby. Jej zaletami są dialogi nagrane przez profesjonalnych aktorów, a także ponad 2 godziny oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Al Emmo and Lost Dutchman's Mine

odpowiednia dla każdego wieku

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine debiutuje na rynku
Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine debiutuje na rynku

wiadomość6 września 2006

Przedstawiciele firmy Himalaya Studios poinformowali wczoraj, że ich pierwszy komercyjny produkt – gra przygodowa o nazwie Al Emmo and the Lost Dutchman’s Mine – doczekał się oficjalnej premiery.

Himalaya Studios szuka chętnych na beta-testy Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
Himalaya Studios szuka chętnych na beta-testy Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine

wiadomość24 stycznia 2006

Co prawda hitem tego tygodnia jest beta-test piątej odsłony cyklu Heroes of Might & Magic, ale z pewnością znajdzie się spora liczba użytkowników, którzy produkt firmy Nival Interactive ominą szerokim łukiem. Być może zainteresuje ich zupełnie inny produkt, a konkretnie gra przygodowa Al Emmo and Lost Dutchman’s Mine. Twórcy programu rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń na jego oficjalne beta-testy.