Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ageod's To End All Wars (PC)

Ageod's To End All Wars PC

Turowa strategia wojenna, opracowana przez uznane studio AGEOD we współpracy z doświadczonym duetem wydawniczym Matrix/Slitherine. Akcja gry toczy się w latach 1914-1918 i kompleksowo odtwarza pełen przebieg działań toczonych na europejskich frontach I wojny światowej.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Ageod's To End All Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ageod’s To End All Wars to zaawansowana strategia turowa, przenosząca graczy w realia I wojny światowej w Europie i obejmująca kompletny okres 1914-1918 oraz pełen teatr działań wojennych od zachodnich wybrzeży Europy po Wołgę. Za powstanie gry odpowiada specjalizujący się w tego typu produkcjach francuski deweloper AGEOD, od lat ściśle współpracujący z duetem wydawniczym Matrix / Slitherine.

W grze możemy opowiedzieć się po stronie jednego z dwóch historycznych sojuszy i walczyć o dominację na starym kontynencie w szczegółowo odtworzonych starciach lądowych, powietrznych oraz morskich. Podczas rozgrywki dbamy nie tylko o aspekt czysto militarny, ale też o ekonomię, rozwój technologii oraz dyplomację. Autorzy przygotowali dwie odrębne kampanie, pozwalające uczestniczyć w rozgrywce, bazując na historycznych realiach i faktycznych wydarzeniach 1914-1918 lub układając od zera swe własne wojenne plany.

Tym, do czego AGEOD zdążył już przyzwyczaić graczy, jest kompleksowość gry i wysoki poziom realizmu. Podziw budzą już same liczby - mapa składa się ponad trzech tysięcy regionów, odróżniających się takimi szczegółami, jak klimat czy ukształtowanie terenu. Wywierają one znaczący wpływ na przebieg działań wojennych, możliwość kształtowania linii frontu czy zaopatrzenie wojsk. W grze odwzorowano ponad 1600 historycznych dowódców, z których każdy opisany jest indywidualnymi statystykami i umiejętnościami. Liczba dostępnych jednostek przekracza 900 rodzajów, poczynając od piechoty i artylerii, aż do jednostek latających oraz potężnych okrętów wojennych. System dowodzenia pozwala na organizację poszczególnych jednostek w brygady, dywizje, korpusy i całe armie.

Ageod’s To End All Wars przygotowano na bazie najnowszej generacji uznanego silnika AGE, który na potrzeby gry został specjalnie zmodyfikowany, aby jeszcze dokładniej odtworzyć wszelkie niuanse i czynniki charakterystyczne dla okresu I wojny. W zabawie wieloosobowej może wziąć udział jednocześnie do trzech osób, rywalizując także w trybie lokalnym oraz wciąż wykorzystywanym przez AGEOD, oldskulowym PBEM.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 3  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ageod's To End All Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ageod's To End All Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 550 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8