Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Ace Combat 3: Electrosphere (PS1)
OkładkaAce Combat 3: Electrosphere (PS1)

Ace Combat 3: Electrosphere PS1

Trzecia część zręcznościowych symulatorów lotu, w której gracze pilotują nowoczesne myśliwce i wykonują rozmaite misje. Tym razem autorzy osadzili grę w bardziej futurystycznej stylistyce, przygotowując własne projekty maszyn czy broni.

Zręcznościowe | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat 3: Electrosphere Premiera PS1

27maja1999

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Namco trzecia odsłona serii strzelanek, w których gracze wcielają się w pilota myśliwca. W porównaniu do poprzedniczek grę wyróżnia futurystyczna stylistyka, a także usprawnione, bardziej intuicyjne sterowanie.

Fabuła

Rok 2040. Światem rządzą potężne korporacje. Napięte relacje pomiędzy dwiema organizacjami, General Resource i Neuwork, ostatecznie prowadzą do wybuchu wojny, która ogarnia całą Euroazję. Młody pilot należący do pokojowych sił UPEO stara się wraz z kompanami ograniczyć rozlew krwi i uratować jak najwięcej istnień ludzkich. Z czasem odkrywa, że podłoża konfliktu są zupełnie inne niż przypuszczał, a motywy jego zwierzchników nie są do końca szczytne. Wkrótce sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w konflikt angażuje się potężna grupa terrorystyczna. Wykonując kolejne misje i poznając historie gracze mogą podjąć szereg decyzji, zmierzając do jednego z sześciu przygotowanych przez autorów zakończeń.

Mechanika

Ace Combat 3 to strzelanina łącząca elementy zręcznościowe i symulacyjne, w której gracze pilotują nowoczesne myśliwce i wykonują kolejne zlecone misje. Na każdej z plansz czeka na nich, obok głównego celu, także szereg zadań pobocznych, których wykonanie wpływa na końcową ocenę. Postępy posiadacza konsoli są oceniane w systemie rang.

Produkcja pozwala zasiąść za sterami dwudziestu jeden samolotów. Część z nich została odwzorowana na podstawie rzeczywistych maszyn, jak Eurofighter Typhoon czy F-22C Raptor II. Autorzy pokusili się jednak o kilka modyfikacji w tych modelach, dostosowując je do obranej, futurystycznej stylistyki. Przed każdą mapą gracz może dobrać uzbrojenie, wybierając spośród wielu typów karabinów i rakiet.

Tryby gry

Poza trybem fabularnym autorzy przygotowali też odblokowywaną za sukcesy w kampanii opcję rozgrywania pojedynczych misji. W ramach „Mission Simulator” posiadacze konsoli mogą wybrać nie tylko swoją maszynę i jej uzbrojenie, ale też zdecydować o celu, scenerii, liczbie przeciwników czy ich inteligencji. Moduł ten pozwala szlifować swoje umiejętności i przedłuża żywotność gry.

Kwestie techniczne

Ace Combat 3: Electrosphere został wydany w dwóch znacznie różniących się wersjach. Edycja japońska zawiera wewnętrzną encyklopedię z ciekawostkami oraz dużo bardziej rozbudowany tryb fabularny, w którym przygotowano kilka ścieżek i zakończeń, a historię w tle opowiedziano poprzez wstawki anime. Gra wydana w Europie i Stanach Zjednoczonych ma dużo bardziej uproszczony tryb kampanii, pozbawiony wielu rozgałęzień i animacji.

Wymagania wiekowe Ace Combat 3: Electrosphere: 12+