Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka A Fistful Of Gold (PC)

A Fistful Of Gold PC

Strategia czasu rzeczywistego z elementami przygodówki i RPG, stworzona przez polskie studio. Przenosimy się w niej do świata będącego mieszanką średniowiecza i dzikiego zachodu. Gra opowiada o przygodach łowcy nagród i najemnika, który przemierza świat i wykonuje zadania.

Strategiczne | fantasy | widok izometryczny

PC Windows
Okładka A Fistful Of Gold (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Strategia czasu rzeczywistego z elementami innych gatunków (w tym głównie gier przygodowych i cRPG), autorstwa polskiej grupy Rebelmind znanej ze stworzenia gry przeznaczonej dla młodszych graczy – Tymoteusz, oraz przygodowej gry akcji z elementami cRPG – Grom. Akcja gry toczy się w świecie będącym mieszanką średniowiecza i dzikiego zachodu, gdzie nauka i technika stoi na znacznym poziomie, znane są różne dziwaczne urządzenia, bronie i latające machiny. Świat ten zamieszkują także fantastyczne bestie. Gracz staje się mężczyzną, łowcą nagród i najemnikiem, który przemierza pogrążone w anarchii królestwo, celem wzbogacenia się. Dawny król zmarł, nie pozostawił następcy i niegdyś potężne państwo stopniowo pogrąża się w ruinie. Są to wprost wymarzone warunki dla osób takich jak nasz bohater, tj. zabijaka w miejscu gdzie rządzi silniejszy. Gra posiada bardzo rozbudowaną cześć fabularną, nielinearną z otwartym zakończeniem, a nasz najemnik wplątuje się w nie lada aferę, być może sięgającą najwyższych szczebli władzy- ale nie uprzedzajmy faktów. Co się tyczy samej rozgrywki, to gra A Fistful of Gold, posiada wszystko to, co powinien zawierać dobry RTS z elementami cRPG, tj. możliwość kreacji postaci, kompletowania drużyny, pozyskiwania i zarządzania surowcami oraz dynamiczną walkę, przy czym należy zaznaczyć, że nie znajdziemy tu żadnych opcji związanych z budową baz, osad, itp. Gracz może podróżować pomiędzy różnymi miastami, które służą jako ośrodki wymiany informacji i centra handlowe. Można tam również trenować swoją drużynę i oczywiście szukać dobrze płatnych zleceń. A Fistful Of Gold posiada ładną grafikę łączącą elementy 2D i 3D.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Fistful Of Gold

odpowiednia dla każdego wieku

Znana polska grupa developerska Rebelmind ujawnia Space Hacka
Znana polska grupa developerska Rebelmind ujawnia Space Hacka

wiadomość26 września 2003

Dziś z samego rana polski zespół developerski Rebelmind, znany z naprawdę solidnych produkcji, typu Wielka Wyprawa (znakomita gra dla dzieci) czy też Grom (gra akcji/cRPG) przesłał nam wiadomość, iż pod koniec przyszłego tygodnia oficjalnie zaanonsuje swój nowy projekt – Diablopodobną grę akcji o tytule Space Hack. Co więcej udostępnił też pierwszego screena z owej produkcji. Dodam jeszcze, iż firma cały czas pracuje też nad zapowiedzianą w zeszłym roku grą - A Fistful Of Gold.

Polska grupa Rebelmind, jej osiągnięcia i obecne, ambitne projekty

wiadomość1 grudnia 2002

„Grom” i „A Fistful Of Gold” to dwa ciekawie zapowiadające się tytuły, tworzone przez polską grupę Rebelmind, do tej pory znaną głownie jako autor „Tymoteusza”, gry adresowanej do najmłodszych użytkowników komputerów (4-8 lat). Zastanawiające jest to, że pomimo tego, iż obie na wstępie wymienione produkcje wyglądają na jedne z najlepszych i najbardziej ambitnych gier, jakie w ostatnim czasie powstają w naszym kraju, to są bardzo słabo rozpropagowane wśród polskich graczy. Na dobrą sprawę to samo tyczy się grupy Rebelmind. Dlatego też postanowiłem poświęcić tą wiadomość, by przybliżyć wam zarówno tą firmę jak i jej dwie nowe gry.

Oficjalne strony A Fistful of Gold i The Gulid już otwarte

wiadomość17 sierpnia 2002

Firma Rebelmind uruchomiła oficjalną stronę w całości poświęconą ich najnowszej strategii zatytułowanej A Fistful of Gold. Zainteresowani tą produkcją na witrynie znajdą trochę ciekawych informacji o tym tytule, galerię screenshotów oraz forum, na którym można zadać niedające nam spokoju pytania. Drugą dziś stroną wartą odwiedzenia uruchomiła grupa 4Head Studios, która pracujące obecnie nad ciekawie zapowiadającą się grą pod tytułem The Guild: Europa 1400. Niestety zawartość tej witryny w chwili obecnej nie jest zbyt zachwycająca, ale i tak znajdziemy tu w miarę wyczerpujące wiadomości o tej produkcji, które zostały okraszone całkiem niezłymi screenami.

A Fistful of Gold - kolejna ciekawa propozycja rodem z Polski

wiadomość16 sierpnia 2002

Kolejna w tym tygodniu Polska grupa developerska zrobiła nam miłą niespodziankę. Mianowicie zespół Rebelmind, ujawnił, że pracuje nad oryginalną strategią czasu rzeczywistego z elementami innych gatunków (w tym głównie gier przygodowych i cRPG), zatytułowaną A Fistful of Gold. Pytacie - a na czym będzie polegała jej oryginalność? Zacznijmy od samego pomysłu i miejsca akcji. Otóż, rzecz toczy się w świecie będącym mieszanką średniowiecza i dzikiego zachodu, gdzie nauka i technika stoi na znacznym poziomie, znane są różne dziwaczne urządzenia, bronie i latające machiny. Świat ten zamieszkują także fantastyczne bestie.