Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka 9Dragons (PC)
Okładka9Dragons (PC)

9Dragons PC

Gra MMOcRPG przygotowana przez azjatycki zespół Indy21, a wydana na terytoriach zachodnich przez „odrodzoną” firmę Acclaim. Akcja osadzona jest w starożytnych Chinach epoki Ming, choć jednocześnie świat wzbogacony został silnymi elementami azjatyckiego fantasy.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

9Dragons Premiera PC

29maja2007

producent: Indy21 wydawca: Acclaim Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 9Dragons

Lineage II

MU Online

Metin2

9Dragons to kolejna obok Carpe Diem stworzona przez The Persistent Worlds Company sieciowa gra MMORPG. Tytuł pozwala przenieść się do starożytnych Chin epoki Ming – czasu wielkiego chaosu i wcielić się w rolę młodego wieśniaka, który dzięki wielu treningom i wyprawom zdobywa doświadczenie, poznaje nowe zdolności i w końcu zostaje mistrzem własnego stylu walki opracowanego na podstawie nauk klanu, do którego należy.

Tych natomiast w świecie gry występuje dziewięć. Nazywane są Smokami. Każdy z klanów charakteryzuje się odmienną filozofią, posiada własne sekrety, a jego członkowie poznają sekretne sztuki walki. Niektóre z organizacji wolą starcia z użyciem różnych rodzajów broni (na każdy z klanów przypada około pięciuset rodzajów uzbrojenia), inne preferują walkę wręcz. Są też takie, które koncentrują się na wykształceniu cichych, niewidzialnych i zabójczo efektywnych skrytobójców.

Jak przystało na tytuł mocno osadzony w chińskich legendach, nie mogło zabraknąć w nim rozlicznych szkół walki. Każdy z klanów zna sekrety ponad czterystu stylów. Co bardziej zaawansowani gracze mogą na ich podstawie opracować własną sztukę walki, dobierając zgodnie ze swoimi preferencjami odpowiednie ciosy i zagrania.

W grze znalazło się ponad czterysta pięćdziesiąt podstawowych zadań do wykonania. W miesięcznych odstępach dodawane jest kolejne dwadzieścia do czterdziestu dodatkowych misji.

Walki zostały przedstawione za pomocą animacji poklatkowej, dokładnie odwzorowującej wszelkiego rodzaju ciosy, które można obejrzeć w filmach. Przeciwnicy zostali wyposażeni w sztuczną inteligencję. Uciekają przed mocniejszymi graczami, polują na słabszych, a kiedy zostaną poważnie ranni potrafią nawet popełnić samobójstwo, by uniknąć hańby.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 9Dragons: 12+