Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka 9Dragons (PC)

9Dragons PC

Gra MMOcRPG przygotowana przez azjatycki zespół Indy21, a wydana na terytoriach zachodnich przez „odrodzoną” firmę Acclaim. Akcja osadzona jest w starożytnych Chinach epoki Ming, choć jednocześnie świat wzbogacony został silnymi elementami azjatyckiego fantasy.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka 9Dragons (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2007

9Dragons to kolejna obok Carpe Diem stworzona przez The Persistent Worlds Company sieciowa gra MMORPG. Tytuł pozwala przenieść się do starożytnych Chin epoki Ming – czasu wielkiego chaosu i wcielić się w rolę młodego wieśniaka, który dzięki wielu treningom i wyprawom zdobywa doświadczenie, poznaje nowe zdolności i w końcu zostaje mistrzem własnego stylu walki opracowanego na podstawie nauk klanu, do którego należy.

Tych natomiast w świecie gry występuje dziewięć. Nazywane są Smokami. Każdy z klanów charakteryzuje się odmienną filozofią, posiada własne sekrety, a jego członkowie poznają sekretne sztuki walki. Niektóre z organizacji wolą starcia z użyciem różnych rodzajów broni (na każdy z klanów przypada około pięciuset rodzajów uzbrojenia), inne preferują walkę wręcz. Są też takie, które koncentrują się na wykształceniu cichych, niewidzialnych i zabójczo efektywnych skrytobójców.

Jak przystało na tytuł mocno osadzony w chińskich legendach, nie mogło zabraknąć w nim rozlicznych szkół walki. Każdy z klanów zna sekrety ponad czterystu stylów. Co bardziej zaawansowani gracze mogą na ich podstawie opracować własną sztukę walki, dobierając zgodnie ze swoimi preferencjami odpowiednie ciosy i zagrania.

W grze znalazło się ponad czterysta pięćdziesiąt podstawowych zadań do wykonania. W miesięcznych odstępach dodawane jest kolejne dwadzieścia do czterdziestu dodatkowych misji.

Walki zostały przedstawione za pomocą animacji poklatkowej, dokładnie odwzorowującej wszelkiego rodzaju ciosy, które można obejrzeć w filmach. Przeciwnicy zostali wyposażeni w sztuczną inteligencję. Uciekają przed mocniejszymi graczami, polują na słabszych, a kiedy zostaną poważnie ranni potrafią nawet popełnić samobójstwo, by uniknąć hańby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 324 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do 9Dragons

Wymagania wiekowe 9Dragons

12+

Smutny koniec Acclaim
Smutny koniec Acclaim

wiadomość27 sierpnia 2010

Dzisiaj na stronie firmy Acclaim Games, a także na oficjalnych witrynach wszystkich administrowanych przez nią gier MMO, pojawił się smutny komunikat, wieszczący koniec grania m.in. w 9Dragons, 2Moons czy The Chronicles of Spellborn. Gracze mogą wystąpić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane monety acclaim (acclaim coins).

Acclaim ogłasza komercyjny start gry 9Dragons
Acclaim ogłasza komercyjny start gry 9Dragons

wiadomość30 maja 2007

Firma Acclaim ogłosiła, że faza testowa gry MMO osadzonej w świecie inspirowanym chińskimi legendami i filmami o sztukach walki, 9Dragons, dobiegła końca. Obecnie produkcja jest już dostępnym dla każdego, pełnym, komercyjnym produktem.

Odpłatne opcje w 9Dragons
Odpłatne opcje w 9Dragons

wiadomość10 maja 2007

Amerykański wydawca gier sieciowych - Acclaim Games - ogłosił, iż zamierza wprowadzić odpłatne opcje w grze 9Dragons. Jest to ostatnio coraz częściej stosowana strategia: nie ma opłat za soft, nie ma miesięcznego abonamentu, ale jeśli chcesz w grze osiągnąć więcej niż inni, to musisz płacić.

9Dragons wciąż w produkcji - otwarte beta testy rozpoczęte
9Dragons wciąż w produkcji - otwarte beta testy rozpoczęte

wiadomość9 lutego 2007

Kiedy pod koniec stycznia informowaliśmy was o tym, że firma Persistent Worlds odpowiedzialna za prace nad grą MMO 9Dragons zakończyła działalność, zastanowił nas fakt, że na stronie Acclaim, amerykańskiego wydawcy wspomnianego tytułu, nie pojawiła się żadna wzmianka na ten temat. Ostatnie informacje rzuciły nieco światła na sprawę.

Pracę nad grą MMO 9Dragons zawieszone
Pracę nad grą MMO 9Dragons zawieszone

wiadomość24 stycznia 2007

Firma Persistent Worlds, developer pracujący nad osadzoną w klimatach chińskich legend i sztuk walki grą MMORPG zatytułowaną 9Dragons, ogłosiła właśnie, że z dniem 22 stycznia zawiesił działalność.