Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitch3DS
Okładka 80's Overdrive (Switch)

80's Overdrive

Stworzona przez Polaków gra wyścigowa inspirowana tuzami gatunku z lat 80., na czele z kultową serią OutRun. W 80's Overdrive gracze zasiadają za kierownicami kilku egzotycznych supersamochodów i biorą udział w wyścigach ulicznych.

Wyścigi | samochodowe | polskie | indie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka 80's Overdrive (Switch)

data premiery gry:

3gru2017

3DS

7maj2020

Switch

80's Overdrive jest grą wyścigową, za której stworzeniem stoi niezależne polskie studio Insane Code. Głównym źródłem inspiracji dla twórców były klasyki gatunku, na czele z kultowym OutRunem święcącym triumfy popularności na automatach arcade, w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Mechanika

W trakcie zabawy w 80's Overdrive zasiadamy za kierownicami sześciu supersamochodów – z uwagi na fakt, że autorom nie udało się pozyskać licencji na prawdziwe marki i modele, w toku zmagań przychodzi nam prowadzić takie auta, jak Penetrator GT, Intruder Turbo oraz De Loan. Rozgrywka polega na mknięciu przez trasy ulokowane w ośmiu zróżnicowanych sceneriach, na których walczymy o zwycięstwo nad przeciwnikami lub osiągnięcie jak najlepszego czasu przejazdu. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do modyfikacji poprawiających osiągi poszczególnych maszyn (mowa o ulepszeniach silnika, wymianie opon lub hamulców oraz systemie podtlenku azotu) lub dających nam przewagę nad stróżami prawa (w postaci swoistego antyradaru).

Tryby gry

80's Overdrive oferuje dwa warianty rozgrywki. Podstawowym jest kariera, w której stopniowo pniemy się w rankingu kierowców, biorąc udział w wyścigach z punktu A do punktu B, wykonując specjalne zadania lub uciekając przed wspomnianą wyżej policją. Poza tym na sprawdzenie czekają próby czasowe ukryte pod nazwą Outrun Mode, gdzie walczymy o przejechanie wybranej trasy w jak najkrótszym czasie. Dopełnieniem tej listy jest edytor torów pozwalający na projektowanie własnych tras i dzielnie się nimi ze społecznością graczy.

Kwestie techniczne

80's Overdrive nawiązuje do klasyków gatunku za sprawą oldskulowej oprawy graficznej. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, pixelartowej stylistyce oraz barwnej kolorystyce. Dopełnieniem warstwy wizualnej jest sfera audio – na soundtrack składa się trzynaście utworów z pogranicza gatunków synth i retrowave.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe 80's Overdrive

odpowiednia dla każdego wieku

3DS
Switch