Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 80 Days (2005) (PC)

80 Dni PC

80 Days (2005)

80 Days to gra przygodowa, przygotowana dla fanów gatunku przez zespół Frogwares. Jej fabuła została luźno oparta na powieści Juliusza Verne'a, W 80 dni dookoła świata (Frogwares już wcześniej korzystało z twórczości Verne'a przy Podróży do wnętrza Ziemi).

Przygodowe | książki

PC Windows
Okładka 80 Days (2005) (PC)

producent: Frogwares

wydawca: Tri Synergy

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2005

4grudnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

80 Days to gra przygodowa, przygotowana dla fanów gatunku przez zespół Frogwares. Jej fabuła została luźno oparta na powieści Juliusza Verne'a, W 80 dni dookoła świata (Frogwares już wcześniej korzystało z twórczości Verne'a przy Podróży do wnętrza Ziemi). Cel rozgrywki jest podobny do wyzwania jakiemu musiał sprostać bohater książkowy - w ciągu tytułowych 80 dni musimy okrążyć świat, i przede wszystkim, udowodnić, że to zrobiliśmy.

W roku 1900, młody angielski podróżnik, Oliver Lavisheart, podjął się pomóc swojemu wujowi w wygraniu nietypowego zakładu. Oliver musi w ciągu maksymalnie 80 dni okrążyć świat, i przywieźć ze sobą dowody na to, iż 4 największe wynalazki w 4 różnych miastach naszego globu są właśnie autorstwa jego wuja, Mathew. Podążając śladami Phileasa Fogga, Oliver odwiedza Egipt, Indie, Japonię i Amerykę. Jeśli podróż ta potrwa dłużej niż 80 dni, wuj przegra zakład i popadnie w ruinę.

W 80 Days gracz wciela się właśnie w postać Olivera i odkrywa fantastyczne talenty i zdolności wuja oraz tajemnice jego życia pełnego przygód. Dowiaduje się także sporo o sobie samym, poznaje fakty dotyczące swojej rodziny, a na końcu odkrywa prawdziwą naturę tego niesamowitego zakładu. Po drodze pomagamy m.in. niemieckiemu archeologowi, znajdującej się w niebezpieczeństwie aktorce z Bollywood, kierujemy największym znanym ludzkości statkiem powietrznym, staramy się sprawić, iż szkocki kilt stanie się najpopularniejszym ubiorem na świecie, przekradamy się za plecami samurajów czy próbujemy unikać pułapek zastawianych przez syna inspektora Fixa.

Rozgrywka w 80 Days stanowi połączenie eksploracji, śledztwa i skradania się. Cały otaczający nas świat przedstawiony został bardzo szczegółowo, a twórcy gry zadbali o jego sporą interaktywność - prawie 100 bohaterów niezależnych czeka na nasze konwersacje. Podczas podróży musimy kontrolować upływający czas ale także zadbać o kurczące się zapasy żywności czy topniejącą ilość gotówki - we znaki daje się nam również zmęczenie. Twórcy gry zadbali także o to, aby dzięki 80 Days mogli bawić się zarówno początkujący miłośnicy przygodówek jak i starzy wyjadacze tego gatunku - przygotowano zróżnicowane poziomy trudności, od turysty po łowcę przygód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 80 Dni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe 80 Dni

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 3 lub lepsza)