Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONESwitch
Okładka 39 Days to Mars (PC)

39 Days to Mars

Hybryda przygodówki i gry logicznej, w której gracze wcielają się w wynalazców próbujących dotrzeć na Marsa na pokładzie parowego statku kosmicznego. W 39 Days to Mars można grać w pojedynkę lub w ramach dwuosobowej kooperacji na wspólnym ekranie.

Przygodowe | science fiction | steampunk | elementy logiczne | 2D | humorystyczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka 39 Days to Mars (PC)

data premiery gry:

25kwi2018

PC

6lut2019

XONE

16maj2019

Switch

39 Days to Mars to przygodówka z wyraźnie zarysowanymi elementami gry logicznej, wypełniona po brzegi specyficznym brytyjskim humorem. Produkcja została opracowana przez niezależne studio It's Anecdotal.

Fabuła

39 Days to Mars zabiera nas w podróż do alternatywnej, steampunkowej wersji XIX wieku, a dokładnie – roku 1876. Głównymi bohaterami gry są Sir Albert Wickes oraz Clarence Baxter – wynalazcy, którzy na pokładzie HMS Fearful, czyli parowego statku kosmicznego, odbywają dziewiczą podróż na Marsa. Sprawy nie układają się jednak po ich myśli, przez co podczas międzyplanetarnej wyprawy muszą stawić czoła rozmaitym problemom.

Mechanika

W 39 Days to Mars akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad bohaterami, którzy bez przerwy muszą radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Poszczególne podzespoły statku psują się w najmniej oczekiwanych momentach, obecny na pokładzie kot drze mapę na kawałki, a węgiel kończy się zbyt szybko; jakby tego było mało, w całym tym rozgardiaszu nasi podopieczni muszą znaleźć czas na zaparzenie smacznej herbaty. Biegając po pokładzie HMS Fearful, rozwiązują więc rozmaite zagadki (polegające zarówno na manipulacji urządzeniami zamontowanymi na statku, jak i na bardziej prozaicznych czynnościach pokroju wyżej wspomnianego parzenia herbaty), by dotrzeć bezpiecznie do celu ich podróży.

Tryby gry

39 Days to Mars przygotowano z myślą o trybie współpracy na wspólnym ekranie. Produkcja pozwala również na samotną zabawę w skórze Alberta; pomaga nam wtedy pokładowy kot, sterowany przez AI.

Kwestie techniczne

39 Days to Mars posiada prostą, ręcznie rysowaną grafikę. Rozgrywce towarzyszy wpadająca w ucho muzyka zagrana na fortepianie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do 39 Days to Mars

Wymagania wiekowe 39 Days to Mars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 39 Days to Mars

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 650 MB HDD, Windows XP

PC
XONE
Switch