Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka 300 Dwarves (PC)

300 Dwarves

Utrzymana w realiach fantasy strategia z gatunku tower defense. Gracz kieruje poczynaniami oddziału odważnych krasnoludów, który wynajęty zostaje do obrony magicznego królestwa przed inwazją goblinów. Tytuł wyprodukowany został przez krakowskie studio deweloperskie Nimbi.

Strategiczne | fantasy | tower defense | 2D | polskie

Okładka 300 Dwarves (PC)

producent: Nimbi Studios

wydawca: Artifex Mundi

wydawca PL: Artifex Mundi

Strona oficjalna

data premiery gry:

22lis2012

PC iOS

300 Dwarves jest drugim, po platformówce Wrrr, projektem w dorobku twórczym Nimbi Studios. Tym razem niezależni deweloperzy z Krakowa postanowili zmierzyć się z cieszącym się dużą popularnością wśród casualowych graczy gatunkiem strategii typu tower defense.

Akcja 300 Dwarves osadzona została w fantastycznym królestwie, któremu zagrażają zielone hordy goblinów. By ochronić swoich poddanych władca decyduje się wynająć zaprawiony w bojach oddział krasnoludów pod komendą gracza.

Rozgrywka bazuje na klasycznych mechanizmach tower defense. Zadaniem gracza jest rozmieszczenie wież na planszy w taki sposób, by powstrzymać fale nadciągających wrogów. Do dyspozycji jest pięć rodzajów struktur (m.in. haubice, miotacze ognia i strzelcy), które wznosić i rozbudowywać można dzięki funduszom, zdobywanym od pokonywanych przeciwników. Ważnym aspektem zabawy jest odpowiednie wykorzystanie właściwości obiektów (np. wieża runiczna spowalnia wrogów, dzięki czemu miotacze toporów mają więcej czasu na ich wyeliminowanie).

Tłem zmagań z goblinami są m.in. góry, lochy i bramy miasta. Animowane przerywniki pomiędzy misjami ilustrują postępy fabuły, jednak niecierpliwi gracze mogą z tego zrezygnować i natychmiast przejść do właściwej gry. Istnieje także możliwość powtarzania wcześniejszych poziomów, co pozwala poprawić wynik i zwiększyć początkowy kapitał na kolejnych planszach.

300 Dwarves odznacza się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Do atutów dwuwymiarowej grafiki w grze zaliczyć należy bogate w detale, ręcznie rysowane tła. Całość utrzymana jest zaś w typowo komiksowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe 300 Dwarves

odpowiednia dla każdego wieku

PC
iOS