Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWPWWWANDPCiOS
Okładka 2020: My Country (WWW)
Okładka2020: My Country (WWW)

2020: My Country

Sequel popularnej społecznościowej gry ekonomicznej, która odniosła spory sukces także na urządzeniach mobilnych. W grze wcielamy się w burmistrza futurystycznego miasta, a naszym zadaniem jest zadbanie o jego rozwój oraz zadowolenie mieszkańców.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

2020: My Country Premiera

16kwi2013

AND

7maj2013

iOS

15sty2014

PC

24sty2014

WP

16kwi2014

WWW

producent: innoWate wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Gry podobne do 2020: My Country

Farmerama

CityVille

Big Business

Wydany na komputerach i tabletach z systemem Windows 8 2020: My Country to sequel gry ekonomicznej My Country należącej do popularnego gatunku tzw. city builderów. Jego autorem jest łotewskie studio deweloperskie innoWate, zaś wydawcą firma Game Insight, specjalizująca się w grach mobilnych i przeglądarkowych. W odróżnieniu od poprzedniczki, która zadebiutowała w popularnych portalach społecznościowych, druga odsłona serii pojawiła się najpierw na urządzeniach przenośnych.

Ogólna mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona. W 2020: My Country wcielamy się w burmistrza rozwijającego się miasta, a naszym celem jest nie tylko zadbanie o jego ustawiczną rozbudowę, lecz także zapewnienie bezpieczeństwa i zadowolenia mieszkańcom. Poprzez kolejne etapy rozgrywki prowadzą nas następujące po sobie zadania, za których wykonywanie nagradzani jesteśmy odpowiednią ilością gotówki i punktów doświadczenia. Wraz z awansem na kolejny poziom odblokowujemy dostęp do nowych budynków, ulepszeń i możliwości w grze.

Tym, co wyróżnia serię na tle innych gier tego gatunku jest fakt, że w My Country nie zajmujemy się tylko planowaniem i rozbudową infrastruktury. Oprócz tego musimy również zapewnić odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, która pozwoli na poprawne funkcjonowanie budynków użyteczności publicznej. Celem wykształcenia i zatrudnienia potrzebnego nam pracownika, musimy zdobyć zestaw określonych przedmiotów, które pozwolą na skorzystanie z jego usług. Przedmioty te zdobywamy, odwiedzając inne, istniejące już budynki, zbierając wypracowane przez nie profity i zawierając kontrakty na rozmaite usługi.

W porównaniu z pierwszą częścią gry 2020: My Country odznacza się przede wszystkim przeniesieniem akcji w niedaleką przyszłość, co zaowocowało nieco bardziej futurystycznym charakterem zarządzanego przez nas miasta. Poza tym niemal każdy z budynków możemy dostosować do własnych upodobań, poprzez zainstalowanie dodatkowych elementów funkcjonalnych lub zmianę wystroju. Liczba możliwych kombinacji może być liczona w tysiącach na jeden budynek. Twórcy wprowadzili również pojawiające się od czasu do czasu rozmaite zdarzenia losowe, utrudniające rozgrywkę i wymagające podjęcia natychmiastowych działań. Są wśród nich napady, pożary i klęski żywiołowe, takie jak powodzie, trzęsienia ziemi, epidemie, ataki dinozaurów czy inwazje obcych. Pod tym względem nowa gra innoWate przypomina nieco kultową serię studia Maxis - SimCity.

Oprawa graficzna gry jest znacznie lepsza i bardziej szczegółowa niż w przypadku pierwszej odsłony serii. Teren, na którym toczy się rozgrywka nie jest już całkiem płaski – urozmaicony został różnego rodzaju wzgórzami, klifami itp. Wszelkie nasze działania wymagają odpowiedniej ilości czasu i są ograniczone automatycznie odnawialnym zapasem energii. Jednakże gra korzysta z darmowego modelu dystrybucji wspartego mikropłatnościami, tak więc czas oczekiwania możemy przyspieszyć, dokonując zakupów w specjalnym sklepie. 2020: My Country na Windows 8 zintegrowano z serwisem społecznościowym Facebook, a do zabawy możemy zaprosić znajomych i wzajemnie pomagać sobie w realizacji zadań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe 2020: My Country: Odpowiednia dla każdego wieku.

2020: My Country Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 110 MB HDD
  • Windows 8
PC
iOS
AND
WP
WWW