Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka 18 Wheels of Steel: Convoy (PC)
Okładka18 Wheels of Steel: Convoy (PC)

18 Wheels of Steel: Convoy PC

18 Wheels of Steel: Convoy to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów samochodów ciężarowych.

Symulacje | samochodowe | ciężarówki

18 Wheels of Steel: Convoy Premiera PC

6września2005

pudełko PL

11października2006

producent: SCS Software wydawca: ValuSoft wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

18 Wheels of Steel: Convoy to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów samochodów ciężarowych. Jak sama nazwa wskazuje, tematyka podjęta w tym programie dotyczy konwojów osiemnastokołowych kolosów, które dzień w dzień przemierzają dalekie trasy na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Aby dobrze oddać realia podróży i konieczność formowania lub dołączania do konwojów drogowych gigantów, programiści firmy SCS Software znacznie wydłużyli odległości jakie musi pokonać gracz w trakcie jazdy. Mimo, że zabawa tradycyjnie już sprowadza się do przewożenia szerokiego asortymentu ładunków z punktu A do punktu B, to jednak nie dane nam będzie jeździć samotnie. Spotykani podczas podróży inni kierowcy ciężarówek mogą towarzyszyć nam w trasie i zapewnić dodatkowe atrakcje w dążeniu do sławy i bogactwa.

W grze zobaczymy przeszło czterdzieści miast oraz trzydzieści rodzajów ciężarówek, którymi można spróbować szczęścia na drodze. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu znacznie wzrosła liczba towarów, jakie możemy zapakować na przyczepę. Dzięki tym drobnym smaczkom 18 Wheels of Steel: Convoy zapewnia znacznie więcej zabawy, niż to miało miejsce w przypadku poprzedników.

Gra oferuje przyzwoicie zrealizowaną oprawę audiowizualną. Do palety znanych z poprzednich części efektów związanych z grafiką trójwymiarowych, autorzy zaimplementowali również realistyczne odblaski chromowanych powierzchni.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1869 głosów czytelników.

18 Wheels of Steel: Convoy cena w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI 18 Wheels of Steel: Convoy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

18 Wheels of Steel: Convoy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 400 MB HDD