Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Lemmings - seria gier

Lemmings
Lemmings

Logiczne 20 grudnia 2018

Mobilna odsłona kultowej serii gier logicznych zapoczątkowanej w latach 90. XX wieku. W trakcie zabawy w Lemmings przejmujemy kontrolę nad tytułowymi stworkami, które przeprowadzamy przez pełne niebezpieczeństw plansze ulokowane na zróżnicowanych planetach.

ANDiOS

Lemmings Touch
Lemmings Touch

Logiczne 28 maja 2014

Lemmings Touch to gra logiczna autorstwa zespołu d3t. W niej zadaniem gracza jest umożliwienie dotarcia do celu stadu sympatycznych stworków. Nie jest to łatwe, gdyż nasi podopieczni nie mają za grosz zmysłu zachowawczego i bez ciągłej opieki szybko zginą.

PSV

Lemmingi: Rewolucja
Lemmingi: Rewolucja

Logiczne 28 kwietnia 2000

Kolejna odsłona kultowej serii gier logicznych. Tytułowe lemingi nie mogą się pochwalić zbyt wielką inteligencją ani instynktem samozachowawczym. Dlatego to na nasze barki spada takie zaprojektowanie ich trasy przemarszu aby zagwarantować ich bezpieczne dotarcie do punkty docelowego.

PC

Holiday Lemmings 1994
Holiday Lemmings 1994

Logiczne 20 grudnia 1994

Holiday Lemmings 1994 to czwarta, ostatnia i zdecydowanie najbardziej udana przeróbka klasycznego pomysłu na Bożonarodzeniową modłę. Firma DMA Design nie tylko zaprojektowała kolejne 32 poziomy dla entuzjastów łamania głowy, ale również dodała w ramach bonusu wszystkie plansze z poprzedniej edycji.

PC

The Lemmings Chronicles
The Lemmings Chronicles

Logiczne 6 kwietnia 1994

Próba stworzenia czegoś nowego z oklepanego już nieco tematu. Lemingi przeżyły metamorfozę wizualną, ponadto zabrano im dotychczasowe umiejętności a wprowadzono elementy charakterystyczne dla gier przygodowych, np. podnoszenie przedmiotów i wykorzystywanie ich w określonym miejscu.

PC

Holiday Lemmings 1993
Holiday Lemmings 1993

Logiczne 20 grudnia 1993

Mianem Holiday Lemmings, firma Psygnosis zwykła oznaczać specjalne wydania przygód lemingów, stylizowane na okres świąt Bożego Narodzenia. Gry z tej serii nie są przesadnie rozbudowane, zawierają raptem kilkanaście plansz, ale za to trudniejszych nie zwykle.

PC

Lemmings 2: The Tribes
Lemmings 2: The Tribes

Logiczne 21 lipca 1993

Kolejna gra ze słynnej serii Lemmings, znacznie rozbudowana w stosunku do pierwowzoru. Głównym zadaniem gracza jest zdobycie dwunastu części potężnego talizmanu, które zostały rozrzucone po całej krainie.

PC

Lemmings: The Official Companion
Lemmings: The Official Companion

Logiczne 13 czerwca 1993

The Official Companion to tak naprawdę tytuł świetnego poradnika do gry Lemmings, zawierającego dokładne rozwiązania wszystkich etapów, a który został opublikowany przez firmę Prima Publishing w 1993. W ramach bonusu, do książki dodano specjalną dyskietkę, na której znalazło się kilkanaście unikatowych plansz, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez autorów programu.

PC

Xmas Lemmings 1992
Xmas Lemmings 1992

Logiczne 21 grudnia 1992

Druga gra z serii świątecznych niespodzianek od firm DMA Design i Psygnosis wykorzystująca niezwykle popularny w tamtym okresie temat lemingów. Typowo demonstracyjny produkt zawiera cztery nowe poziomy, osadzone w zimowej scenerii, które powinny przypaść do gustu każdemu fanowi gier logicznych.

PC

Xmas Lemmings 1991
Xmas Lemmings 1991

Logiczne 21 grudnia 1991

Pierwszy tytuł ze świątecznej serii Lemmings, stanowiący raczej branżową ciekawostkę niż pełnoprawny produkt. Datowana na koniec 1991 roku gra oferuje cztery etapy: dwa w Bożonarodzeniowej stylistyce i dwa „zwykłe”, pochodzące z Oh No! More Lemmings.

PC

Oh no! More Lemmings
Oh no! More Lemmings

Logiczne 21 grudnia 1991

Kontynuacja przygód sympatycznych lemingów, którym gracz musi pomóc pokonać 100 trudnych plansz i otworzyć drogę do upragnionej wolności.

PC

Save the Lemmings
Save the Lemmings

Logiczne 4 sierpnia 1991

Save the Lemmings to unikalna i niezwykle trudna do zdobycia wersja demonstracyjna kultowej gry, w której autorzy z firmy Psygnosis zaprezentowali osiem niespotykanych nigdzie indziej etapów.

PC

Lemmings (1991)
Lemmings (1991)

Logiczne 6 kwietnia 1991

Jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, w której musimy przeprowadzić tytułowe lemingi przez 120, pełnych niebezpieczeństw plansz. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów gier logicznych.

PCPS3PSP