Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Endless Fables - seria gier

Endless Fables 4: Mroczne odbicie
Endless Fables 4: Mroczne odbicie

Przygodowe 3 października 2019

Czwarta część serii gier przygodowych typu HOPA wydawanej przez firmę Artifex Mundi. W Endless Fables 4: Shadow Within ponownie wcielamy się w antropolog Pamelę Cavendish, która trafia do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać przerażającą zagadkę z dzieciństwa.

PCANDiOS

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc
Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

Przygodowe 19 lipca 2018

Kolejna odsłona cyklu casualowych gier przygodowych węgierskiego studia Sunward Games. Antropolog Pamela Cavendish udaje się do spowitej we mgle Szkocji, gdzie zbada niezwykłą legendę Krwawego Księżyca. Ponownie zwiedzamy zróżnicowane lokacje, po drodze zbierając przedmioty i rozwiązując rozmaite zagadki.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Endless Fables 2: Mroźny Szlak
Endless Fables 2: Mroźny Szlak

Przygodowe 14 listopada 2017

Kontynuacja casualowej gry przygodowej węgierskiego studia Sunward Games. Tym razem antropolog Pamela Cavendish udaje się na poszukiwanie kolegi po fachu, gdy ten nie wraca z ekspedycji mającej zbadać źródła nordyckiego mitu o Hodurze i Lokim. Ponownie zwiedzamy zróżnicowane lokacje, po drodze zbierając przedmioty i rozwiązując rozmaite zagadki.

PCANDiOSWP

Endless Fables: Klątwa Minotaura
Endless Fables: Klątwa Minotaura

Przygodowe 13 grudnia 2016

Casualowa przygodówka z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy węgierskiego studia Sunward Games z rodzimym Artifex Mundi. W grze Endless Fables: Klątwa Minotaura śledzimy poczynania niejakiej Pameli Cavendish, która staje przed szansą poznania prawdy na temat słynnego mitu. Posługując się nicią Ariadny, nasza protagonistka przemierza wiele zróżnicowanych lokacji i pokonuje napotkane przeszkody, próbując powstrzymać tajemniczą sektę, dążącą do wskrzeszenia mitycznego potwora. Kluczem do sukcesu okazuje się odnalezienie tzw. wybrańca, czyli jedynego człowieka zdolnego powstrzymać bestię z labiryntu raz na zawsze. Pod względem oprawy produkcja w niczym nie odbiega od wysokich standardów, znanych z innych gier z portfolio Artifex Mundi. Także mechanika stawia na klasyczne rozwiązania HOPA, zabawa polega więc na eksploracji poszczególnych lokacji i zbierania kolejnych niezbędnych przedmiotów, a całość urozmaicają liczne minigierki logiczno-zręcznościowe oraz sceny z ukrytymi obiektami.

PCANDiOSWP