Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Endless Fables 4: Shadow Within (PC)

Endless Fables 4: Mroczne odbicie

Endless Fables 4: Shadow Within

Czwarta część serii gier przygodowych typu HOPA wydawanej przez firmę Artifex Mundi. W Endless Fables 4: Shadow Within ponownie wcielamy się w antropolog Pamelę Cavendish, która trafia do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać przerażającą zagadkę z dzieciństwa.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D

Okładka Endless Fables 4: Shadow Within (PC)

data premiery gry:

3paź2019

PC AND iOS

Shadow Within to podtytuł czwartej części zapoczątkowanej w 2016 roku serii Endless Fables. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, produkcja reprezentuje gatunek HOPA. Opracowało ją studio Sunward Games, a jej wydaniem zajęła się wyspecjalizowana w grach tego typu polska firma Artifex Mundi.

Fabuła

W Endless Fables 4: Shadow Within wcielamy się w znaną z wcześniejszych części serii antropolog Pamelę Cavendish. Protagonistka powraca do swojego rodzinnego miasteczka – Mittenwaldu – by rozwikłać zagadkę z dzieciństwa: porwanie przyjaciela przez przerażającą istotę. Po latach Hans zdołał jednak nawiązać kontakt ze swoją siostrą – Agathą – a z jego słów wynika, że jest uwięziony w tajemniczym świecie koszmarów. Próbując pomóc zniewolonemu przyjacielowi, Pamela musi mieć się na baczności, gdyż jej śladem podąża enigmatyczna, mroczna postać.

Mechanika

Rozgrywka w Endless Fables 4: Shadow Within nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Na odwiedzenie czeka tu trzydzieści jeden lokacji (zarówno na jawie, jak i w snach), oferujących dwadzieścia trzy zagadki, których rozwiązanie wymaga manipulowania napotkanymi obiektami i wykorzystywania w odpowiedni sposób znalezionych przedmiotów. Oprócz głównej opowieści znalazło się tu miejsce na dodatkową przygodę, pozwalającą poznać historię Królestwa Koszmarów, gdzie w dzieciństwie trafił przyjaciel Pameli.

Kwestie techniczne

Endless Fables 4: Shadow Within posiada barwną, dwuwymiarową grafikę. Choć składają się na nią przede wszystkim szczegółowe ilustracje prezentujące poszczególne lokacje i obiekty, nie brakuje tu również ładnie wykonanych animacji oraz przerywników filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Endless Fables 4: Shadow Within

12+

Wymagania sprzętowe Endless Fables 4: Mroczne odbicie

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
AND
iOS