Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Pizza Connection - seria gier

Pizza Connection 3
Pizza Connection 3

Strategiczne 22 marca 2018

Kolejna, po Pizza Syndicate z 1999 roku i wydanego rok później Pizza Connection 2, odsłona cyklu strategii ekonomicznych, w których gracz wciela się w szefa pizzerii. Zadaniem, jakie zostaje przed nim postawione, jest przeobrażenie skromnego biznesu w wielką sieć restauracji z lokalami na całym świecie. Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, jedną z największych atrakcji oferowanych przez dzieło studia Gentlymad jest kreator pizzy, pozwalający na komponowanie nowych wariantów tytułowego dania z wykorzystaniem ponad 75 składników. Oprócz tego, w trakcie zabawy musimy dbać o stronę biznesową naszej działalności, co wiąże się z zarządzaniem poszczególnymi placówkami i pracownikami, dekorowaniem lokali oraz przeprowadzaniem analiz rynkowych. Od czasu do czasu musimy także zmagać się z konkurencją, nierzadko posuwając się do nieczystych zagrań. Filarem Pizza Connection 3 jest kampania fabularna, którą rozpoczynamy w Rzymie, by stopniowo przejmować kolejne rynki. Oczywiście nie brakuje tu również trybu swobodnego, w którym możemy bez ograniczeń oddawać się rozwojowi swojego biznesu. Co ciekawe, jest to pierwsza część serii wykonana w pełnym trójwymiarze.

PC

Pizza Connection 2
Pizza Connection 2

Strategiczne 10 lutego 2001

Strategia ekonomiczna stworzona przez firmę Software 2000. Gracz wciela się w szefów megakorporacji czerpiącej zyski z serwowania tytułowej pizzy. Do stawianych przed nami zadań należy budowa restauracji w centrach wielkich miast, zatrudnianie nowych pracowników (maksymalnie dwudziestu na jedną placówkę) i dbanie o ich wydajność, wynajmowanie firm ochroniarskich, a także przeszkadzanie konkurencji. To ostatnie wiąże się zarówno z zastraszaniem i sabotowaniem, jak i z nalotami policji czy nawet z korzystaniem z usług oferowanych przez gangsterów. Dodatkową atrakcją jest kreator pizzy, pozwalający na komponowanie kolejnych cudów kulinarnych w oparciu o osiemdziesiąt dostępnych składników. Jego dopełnienie to ponad sto elementów wyposażenia, dzięki którym możemy dostosować wygląd pizzerii do indywidualnych preferencji. Filarem rozgrywki w Pizza Connection 2 jest dziesięć kampanii, w których rywalizujemy z maksymalnie siedmioma konkurencyjnymi firmami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

PC

Pizza Connection
Pizza Connection

Strategiczne 1 stycznia 1994

Strategia ekonomiczna, w której gracz wciela się w rolę szefa pizzerii, starającego się stworzyć kulinarną potęgę. Oprócz zarządzania swoim lokalem (nie tylko decydujemy o jego lokalizacji, ale też dobieramy umeblowanie oraz zatrudniamy pracowników) możemy samodzielnie komponować kolejne przysmaki. W trakcie zabawy we znaki daje się konkurencja, z którą radzimy sobie na rozmaite sposoby – na przykład korzystając z usług przestępczego światka.

PC