Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Super Stardust - seria gier

Super Stardust Ultra VR
Super Stardust Ultra VR

Akcji 13 października 2016

Specjalna odsłona cyklu zręcznościowych, kosmicznych strzelanin, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W grze Super Stardust Ultra VR wcielamy się w rolę pilota niewielkiego statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest eksterminacja nadciągających zewsząd hord uzbrojonych Obcych oraz niszczenie zagrażających nam meteorytów. Do dyspozycji graczy oddano cały szereg zróżnicowanych poziomów, a także sieciowe rankingi, gdzie mogą oni porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych. Ze względu na wykorzystanie technologii VR, pewnemu odświeżeniu uległy znane z poprzednich odsłon serii tryby rozgrywki. Pojawił się też zupełnie nowy wariant zabawy o nazwie Strefa Inwazji, w którym akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a gracz celuje za pomocą ruchów głową.

PS4

Super Stardust Ultra
Super Stardust Ultra

Zręcznościowe 10 lutego 2015

Czwarta część serii zręcznościowych strzelanin typu shoot ‘em up, od zawsze kojarzonej z konsolami firmy Sony. W produkcji zespołów D3T oraz XDEV wcielamy się w pilota statku kosmicznego, którzy przemierza kosmos celem eliminacji sił wrogiej cywilizacji zagrażającej gatunkowi ludzkiemu. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, zmagania toczą się na orbitach różnych planet. Korzystając z obu gałek analogowych, poruszamy statkiem oraz ostrzeliwujemy przeciwników. Dodatkowo staramy się likwidować roje meteorów oraz pojawiających się od czasu do czasu potężnych bossów. W walce z tymi ostatnimi warto korzystać z rozmaitych power-upów, w tym tarcz ochronnych i bomb. Tytuł oferuje dziewięć wariantów rozgrywki, w tym kilka przeznaczonych do multiplayera, w ramach którego bawić może się do czterech graczy jednocześnie. Obrazu całości dopełnia grafika w rozdzielczości 1080p, wyświetlana w 60 klatkach na sekundę.

PS4

Super Stardust Delta
Super Stardust Delta

Zręcznościowe 19 stycznia 2012

Super Stardust Delta to stworzona przez studio Housemarque gra zręcznościowa, wzorowana na klasycznym Asteroids. Gracze przejmują kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, a ich zadaniem jest niszczenie za pomocą różnorakich broni nadciągających asteroid. Gra korzysta z możliwości konsoli PlayStation Vita, w tym chociażby ekranu dotykowego oraz tylnego touchpada.

PSV

Super Stardust Portable
Super Stardust Portable

Zręcznościowe 25 listopada 2008

Przenośna wersja gry Super Stardust HD, która w 2007 roku została wydana na konsoli PlayStation 3. Gracze wcielają się w pilota kosmicznego myśliwca, likwidując pojawiające się na planszy asteroidy oraz statki obcych.

PSP

Super Stardust HD
Super Stardust HD

Akcji 28 czerwca 2007

Remake jednej z najpopularniejszych kosmicznych strzelanin. Ponownie wcielamy się w postać pilota futurystycznego myśliwca, likwidując pojawiające się na planszy asteroidy.

PS3