Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Super Stardust Portable (PSP)
OkładkaSuper Stardust Portable (PSP)

Super Stardust Portable PSP

Przenośna wersja gry Super Stardust HD, która w 2007 roku została wydana na konsoli PlayStation 3. Gracze wcielają się w pilota kosmicznego myśliwca, likwidując pojawiające się na planszy asteroidy oraz statki obcych.

Zręcznościowe | science fiction | kosmiczne | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Stardust Portable Premiera PSP

25listopada2008

producent: Housemarque wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Stardust Portable

Infected

Gradius Collection

Namco Museum Battle Collection

Super Stardust Portable to przenośna konwersja gry Super Stardust HD, która została wydana w 2007 roku na konsoli PlayStation 3. Produkcja jest klasycznym shoot 'em upem, w którym akcja została przedstawiona w trzech wymiarach. Za stworzenie portu oraz oryginalnej wersji gry odpowiedzialne jest niewielkie fińskie studio deweloperskie Housemarque, specjalizujące się w tytułach na platformy PlayStation.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione względem wersji z PlayStation 3. Wcielamy się więc w postać pilota futurystycznego myśliwca, zajmując się likwidacją pojawiających się na ekranie asteroid oraz statków obcych, zagrażających bezpieczeństwu pięciu planet, które bronić będziemy w trakcie zabawy. Każda planeta to jeden rozdział kampanii, który podzielony jest na pięć mniejszych misji. W ostatniej z nich musimy pokonać bossa.

Trafiane przez gracza asteroidy rozpadają się na mniejsze kawałki, których należy oczywiście unikać. Zniszczone asteroidy pozostawiają po sobie różne rodzaje bonusów, dzięki którym można odblokować lepsze tarcze energetyczne, potężniejsze bomby, upgrade’y dla standardowych broni, czy uzyskać dodatkowe życia.

Gracz musi wybierać pomiędzy trzema podstawowymi rodzajami uzbrojenia. Odgrywa to bardzo istotną rolę, gdyż każda z pojawiających się na mapie asteroid jest szczególnie wrażliwa na ataki ze ściśle określonej broni. Należy więc na bieżąco dopasowywać uzbrojenie do pojawiających się przeszkód. Gracze mogą wykorzystać również specjalną umiejętność tzw. boost, pozwalający na przebicie się przez atakowaną asteroidę oraz zastępy przeciwników.

Warto zauważyć, ze port gry na PSP posiada zmodyfikowany model sterowania, ze względu na brak drugiej gałki analogowej w konsoli. Zmiany dotknęły również oprawy graficznej gry, która musiała zostać uproszczona względem odpowiedniczki z PlayStation 3.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Super Stardust Portable: Odpowiednia dla każdego wieku.