Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Incredible Adventures of Van Helsing - seria gier

The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut
The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut

RPG 6 listopada 2015

Samodzielna produkcja, na którą złożyły się trzy wydane wcześniej części wysoko ocenianego hack’n’slasha The Incredible Adventures of Van Helsing studia Neocore Games. W grze wcielamy się w potomka legendarnego łowcy wampirów Abrahama Van Helsinga, który wraz ze swoją towarzyszką – zjawą o imieniu Katarina - przemierza stylizowaną na Transylwanię krainę Borgovia, walcząc z rozmaitymi potworami za pomocą broni białej i palnej oraz czarów i umiejętności specjalnych, rozwijanych w toku rozgrywki. Ciekawostkę stanowi fakt, że nie mamy tu do czynienia z pakietem 3 osobnych gier, gdyż poszczególne odsłony serii zostały połączone w jedną kampanię fabularną i wzbogacone zmodyfikowaną lub zupełnie nową zawartością, dzięki czemu rozgrywka powinna zapewnić ok. 50 godzin zabawy. W grze nie zapomniano oczywiście o wariancie wieloosobowym z kilkoma trybami rozgrywki oraz opcją kooperacji nawet dla 4 osób. Zabawę zacząć możemy postacią na 80 poziomie lub stworzyć ją całkiem od nowa.

PC

The Incredible Adventures of Van Helsing III
The Incredible Adventures of Van Helsing III

RPG 22 maja 2015

Trzecia odsłona wykreowanej przez studio Neocore Games serii gier z gatunku hack-and-slash, opowiadających o przygodach syna legendarnego pogromcy wampirów, Abrahama van Helsinga. Tytuł kontynuuje wątki fabularne zapoczątkowane w dwóch poprzednich częściach cyklu, a akcja przenosi nas ponownie do wyniszczonej wojną domową Borgovii, gdzie grupy kultystów wieszczą rychły koniec świata. W tych ponurych okolicznościach van Helsing junior poświęca się temu co potrafi najlepiej, lecz tym razem przyjdzie mu stawić czoła najpotężniejszemu z dotychczasowych przeciwników. Podczas swojej misji bohater odkrywa też szereg mrocznych faktów z historii Borgovii oraz tajemniczą przeszłość swojej nietypowej towarzyszki, Lady Katariny. W porównaniu do poprzednich odsłon serii, w grze pojawia się sześć grywalnych klas postaci, cechujących się odmiennymi umiejętnościami oraz cała masa nieobecnych wcześniej przeciwników. Nie obyło się także bez drobnych zmian w mechanice oraz oprawie graficznej tytułu.

PCPS4XONE

The Incredible Adventures of Van Helsing II
The Incredible Adventures of Van Helsing II

RPG 22 maja 2014

The Incredible Adventures of Van Helsing II jest kontynuacją wydanej w 2013 roku gry action-RPG niezależnego studia Neocore Games. Fabuła sequelu rozwija wątki z części pierwszej. Po zgładzeniu tyrana Fulmigatiego w Borgovii zapanował chaos, a groźne istoty z mroków stały się jeszcze bardziej niebezpieczne. Główny bohater – syn słynnego profesora Van Helsinga ponownie musi zaprowadzić porządek, w czym wspiera go duch Lady Katariny. Mechanika rozgrywki z emocjonującymi walkami w stylu hack'n'slash nie odbiega znacząco od oryginału. Twórcy wprowadzili jednak dodatkowe klasy postaci, a także zmodyfikowali mini-grę z rodzaju tower defense, w której gracz dowodzi ruchem oporu. Poza trybem zabawy jednoosobowej The Incredible Adventures of Van Helsing II oferuje również multiplayer dla maksymalnie 8 uczestników.

PCPS4XONE

The Incredible Adventures of Van Helsing
The Incredible Adventures of Van Helsing

RPG 22 maja 2013

Wyprodukowana przez niezależne studio Neocore Games gra action-RPG z elementami strategii typu tower defense. Tytułowy bohater to syn słynnego profesora Abrahama Van Helsinga (zabójca wampirów z powieści Drakula Brama Stokera), który na prośbę ojca wyrusza do Europy Wschodniej, by uwolnić ludność Borgovii spod tyranii szalonego naukowca Fulmigatiego. W zmaganiach z hordami szczurów, goblinów i mechanicznych żołnierzy protagonistę wspierają członkowie ruchu oporu sformowanego przez mityczne stwory zamieszkujące krainę. Rozgrywka utrzymana jest w stylu klasycznego hack'n'slasha z dynamicznymi sekwencjami walki oraz akcją ukazaną w rzucie izometrycznym. The Incredible Adventures of Van Helsing oferuje kilka wariantów zabawy zarówno w trybie jedno-, jak i wieloosobowym.

PCPS4XONEX360