Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Science adventure series - seria gier

Robotics;Notes DaSH
Robotics;Notes DaSH

Przygodowe 13 października 2020

Robotics;Notes DaSH to przygodówka typu visual novel, kontynuująca fabułę gry Robotics;Notes. Gracz wciela się w młodego mężczyznę będącego członkiem uzdolnionej technicznie grupy przyjaciół, która próbuje pokrzyżować plany diabolicznej sztucznej inteligencji.

PCPS4Switch

Steins;Gate Elite
Steins;Gate Elite

Przygodowe 20 września 2018

Steins;Gate Elite to klasyczna przygodówka należąca do gatunku visual novel. Produkcja to kompleksowy remake oryginalnego Steins;Gate, które trafiło do sklepów w 2009 roku. Autorzy zastąpili dwuwymiarową oprawę graficzną w pełni animowanymi sekwencjami filmowymi pochodzącymi z serii anime Steins;Gate, która miała premierę w 2011 roku. Na prośbę deweloperów producenci serialu przygotowali także zupełnie nowy materiał obejmujący alternatywne ścieżki fabularne gry. W czasie zabawy gracze wcielają się w Okabe Rintaro, studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy, który trafia na trop międzynarodowego spisku związanego z jednym ze stworzonych przez siebie gadżetów. Tytuł oferuje kilkadziesiąt godzin zabawy oraz wiele zakończeń historii.

PCPS4SwitchiOSPSV

Steins;Gate 0
Steins;Gate 0

Przygodowe 10 grudnia 2015

Opracowana we współpracy studia Nitroplus z firmą 5pb. gra przygodowa, należąca do podgatunku visual novel i będąca bezpośrednią kontynuacją oryginalnego Steins;Gate z 2009 roku. Fabuła gry bazuje na jednym z alternatywnych zakończeń pierwowzoru. Student Rinatro Okabe, załamany po tragicznej śmierci przyjaciółki, Kurisu Makise, zgłasza się do poradni zdrowia psychicznego. Jego życie zmienia się jednak diametralnie, gdy poznaje byłego profesora Kurisu oraz jego zespół badawczy, prowadzący badania nad unikalną technologią. Dzięki udziałowi w eksperymencie nasz protagonista ma szansę nawiązać kontakt z AI, będącym symulacją zmarłej przyjaciółki. Steins;Gate 0 jest typowym przedstawicielem gatunku visual novel. Zabawa sprowadza się więc głównie do czytania tekstowej narracji i prowadzonych przez bohaterów dialogów oraz podejmowania decyzji, wpływających na rozwój historii i prowadzących do jednego z jej alternatywnych zakończeń.

PCPS4PS3PSV

Chaos;Child
Chaos;Child

Przygodowe 18 grudnia 2014

Chaos;Child to przygodowa gra sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy licealisty, pracującego dla szkolnej gazety nad sprawą tajemniczych śmierci, potencjalnie związanych z równie zagadkową sprawą, która wstrząsnęła Tokio kilka lat wcześniej.

PCPS4XONEPS3PSV

Robotics;Notes Elite
Robotics;Notes Elite

Przygodowe 28 czerwca 2012

Japońska gra przygodowa, należąca do podgatunku visual novel. Gracze mają okazję wcielić się w młodego ucznia liceum i początkującego mechanika, którego marzeniem jest zbudowanie prawdziwego kilkunastometrowego mecha.

PCPS4SwitchX360PS3PSV

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling
Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling

Przygodowe 16 czerwca 2011

Przygodówka sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy. Gra jest pobocznym tytułem wydanego w 2010 roku Steins;Gate. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a typową komedią komedią romantyczną, w której główne role odgrywają bohaterowie oryginału.

PCPS4SwitchX360PS3PSPPSV

Chaos;Head Love Chu Chu!
Chaos;Head Love Chu Chu!

Przygodowe 25 marca 2010

Japońska przygodówka, należąca do podgatunku visual novel. Jest ona pobocznym tytułem wydanego w 2008 roku Chaos;Head. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a komedią romantyczną, w której główną role odgrywają bohaterowie i bohaterki oryginału.

X360PS3PSP

Steins;Gate
Steins;Gate

Przygodowe 15 października 2009

Steins;Gate to przygodowa gra sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy, który trafia na trop spisku związanego z jednym ze stworzonych przez niego gadżetów.

PCX360PS3iOSPSPPSV

Chaos;Head Noah
Chaos;Head Noah

Przygodowe 25 kwietnia 2008

Japońska gra przygodowa, która należy do podgatunku visual novel. Gracze mają okazję wcielić się w ucznia prywatnego tokijskiego liceum, który wplątuje się w sprawę brutalnych seryjnych morderstw. Wydarzenia rozgrywające się na jego oczach wpływają na postrzeganie rzeczywistości i wpychają na ścieżkę szaleństwa oraz paranoi.

PCX360PS3PSP