Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPX360PS3
Okładka Chaos;Head Love Chu Chu! (PSP)

Chaos;Head Love Chu Chu!

Japońska przygodówka, należąca do podgatunku visual novel. Jest ona pobocznym tytułem wydanego w 2008 roku Chaos;Head. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a komedią romantyczną, w której główną role odgrywają bohaterowie i bohaterki oryginału.

Przygodowe | humorystyczne | visual novel

Okładka Chaos;Head Love Chu Chu! (PSP)

producent: 5pb.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25mar2010

X360

27sty2011

PSP

22lis2012

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos;Head Love Chu Chu! jest grą przygodową należącą do podgatunku visual novel. Za powstanie tytułu odpowiada firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są dobrze znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sci-fi). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy. Love Chu Chu! jest pobocznym tytułem gry Chaos;Head, wydanej w 2008 roku na komputerach PC. W przeciwieństwie do oryginału, będącego fantastyczno-naukowym thrillerem , produkcja jest typową komedią romantyczną, w której w otoczeniu głównego bohatera znajduje się kilka pięknych dziewcząt, będących potencjalnym celem jego uczuć.

Gra dzieli z Chaos;Head miejsce akcji oraz bohaterów. Rozgrywa się ona w 2009 w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Protagonistą pozostaje Takumi Nishijo, uczeń prywatnego liceum Suimei. Takumi jest typowym otaku, spędzającym większość wolnego czasu na grach online oraz rozmowach w sieci. W pewnym momencie, bohater decyduje się jednak zmienić i otworzyć na innych ludzi, kończąc z życiem samotnika. Jego brak umiejętności komunikowania się z innymi sprawia mu jednak spore problemy, zwłaszcza w kontaktach z płcią przeciwną.

Model rozgrywki nie odbiega znacząco od standardów, do jakich przyzwyczaiły nas visual novel. Przez większość czasu czytamy tekst na ekranie oraz wysłuchujemy nagranych dialogów, którym towarzyszą dwuwymiarowe grafiki, przedstawiające miejsce akcji, a także postacie prowadzące interakcje z bohaterem. Od czasu do czasu gracze proszeni są o podejmowanie decyzji wpływających na dalszy rozwój fabuły oraz otwierających drogę do jednego z kilku zakończeń.

Na oprawę graficzną Chaos;Head Love Chu Chu! składają się dwuwymiarowe portrety bohaterów oraz tła, przedstawiające wnętrza oraz ulice Tokio. Większość dialogów została nagrana przez profesjonalnych aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Chaos;Head Love Chu Chu!

Wymagania wiekowe Chaos;Head Love Chu Chu!

odpowiednia dla każdego wieku

X360
PSP
PS3