Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPCPS3
Okładka XBlaze Code: Embryo (PSV)

XBlaze Code: Embryo

XBlaze to dwuwymiarowa gra przygodowa typu „visual novel”, stworzona przez studio odpowiedzialne za serię bijatyk BlazBlue. Tytuł ten jest powiązany fabularnie ze wspomnianym cyklem i stanowi jego prequel.

Przygodowe | science fiction | 2D | visual novel

Okładka XBlaze Code: Embryo (PSV)

data premiery gry:

25lip2013

PS3 PSV

1mar2016

PC

X Blaze to kolejna produkcja japońskiego studia Arc System Works, znanego przede wszystkim z bijatyk z serii BlazBlue i Guilty Gear. Tym razem mamy do czynienia z grą przygodową, która jest powiązana fabularnie z cyklem BlazBlue. Stanowi mianowicie jego prequel i opowiada o wydarzeniach mających miejsce 10 lat wcześniej.

Bohaterem gry jest Touya Kagari, niczym niewyróżniający się uczeń jednej ze szkół miasta Neo Yokosaki. Pewnego dnia tajemniczy dźwięk przypominający dzwonek przywodzi go do strefy zastrzeżonej, która została wydzielona po incydencie sprzed 10 lat. Wewnątrz zakazanego obszaru chłopiec napotyka rannego człowieka wołającego o pomoc. Gdy bohater zbliża się, by mu pomóc, ten nieoczekiwanie przechodzi przemianę i rzuca się wściekle do ataku. Z opresji Touyę wybawia młoda, uzbrojona w miecz dziewczyna imieniem Es, którą chłopiec znał wcześniej po prostu jako koleżankę z klasy. W ten sposób rozpoczyna się seria niezwykłych wydarzeń, które wywracają życie protagonisty do góry nogami.

X Blaze reprezentuje gatunek gier zwany visual novel. Tak jak w serii BlazBlue, oprawa graficzna jest tutaj dwuwymiarowa i ma mangowy styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI XBlaze Code: Embryo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe XBlaze Code: Embryo

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3700 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7900/Radeon X1900 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/8.1

PS3
PSV
PC