Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Earth Defense Force - seria gier

Earth Defense Force 6
Earth Defense Force 6

Akcji 2024

Szósta główna część serii strzelanek TPP, w której walczymy z kosmiczymi najeźdźcami. W Earth Defense Force 6 zajmujemy się przede wszystkim eksterminacją hord przerośniętych insektów, gadów, płazów oraz innych bestii atakujących Ziemię.

PCPS5PS4

Earth Defense Force: Iron Rain
Earth Defense Force: Iron Rain

Akcji 11 kwietnia 2019

Earth Defense Force: Iron Rain to kolejna odsłona serii TPS-ów, w której gracz wciela się w żołnierza walczącego z przerośniętymi insektami. Bohater reprezentuje wybraną specjalizację, a na polu walki wykorzystuje liczne rodzaje broni oraz rozmaite gadżety.

PCPS4

Earth Defense Force 5
Earth Defense Force 5

Akcji 11 grudnia 2018

Piąta pełnoprawna odsłona popularnej japońskiej serii trzecioosobowych strzelanin science fiction studia Sandlot. Fabuła Earth Defense Force 5 kontynuuje wątki znane z poprzednich części cyklu.

PCPS4

Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter
Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter

Akcji 26 kwietnia 2018

Spin-off cyklu Earth Defense Force, za którego stworzenie i wydanie odpowiada firma D3 Publisher. W przeciwieństwie do gier reprezentujących główną serię, tym razem mamy do czynienia z klasycznym shoot'em upem. Wydarzenia przedstawione w opisywanej produkcji toczą się kilka miesięcy po zakończeniu Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair. Gracze przejmują kontrolę nad członkami oddziału Pale Team, wyposażonymi w nowe modele plecaków odrzutowych, natomiast ich zadaniem jest eliminacja przerośniętych insektów z kosmosu, na których celownikach znalazła się Ziemia. W Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter akcję obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z hordami przeciwników. W starciach robimy użytek ze zróżnicowanego arsenału, którego dopełnieniem są power-upy. Oprócz szeregowych oponentów na naszej drodze stają też znacznie potężniejsi bossowie – ponadto zabawę urozmaicają tak zwane „Shoot Up Times”, czyli momenty, w których zatrzymujemy się i walczymy z zastępami przeciwników nadciągającymi ze wszystkich stron. Namiastkę wieloosobowej rywalizacji stanowią sieciowe rankingi, gra nie posiada bowiem trybu multiplayer.

PCPS4

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair
Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair

Akcji 2 kwietnia 2015

Odświeżona wersja dynamicznej gry akcji Earth Defense Force 2025. W Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair stajemy w obronie naszej planety przed przybyszami z kosmosu. Akcja produkcji rozgrywa się w 2025 roku, kiedy to Ziemia po raz kolejny zostaje zaatakowana przez insektoidalnych najeźdźców. Sednem gry jest walka ze stworami przypominającymi przerośnięte mrówki, szerszenie, pająki, a także smoki czy opancerzone wehikuły. Oprócz kampanii fabularnej, gra oferuje szereg misji kooperacyjnych.

PCPS4Switch

Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space
Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space

Akcji 11 grudnia 2014

Odświeżona edycja drugiej części serii trzecioosobowych strzelanin, w której tytułowe ziemskie siły zbrojne stawiają czoła najeźdźcom z kosmosu. W porównaniu z pierwotną edycją z konsoli PlayStation 2, gra odznacza się lepszą oprawą graficzną, dodatkową (trzecią) klasą postaci oraz możliwości zabawy w trybie kooperacji dla max. 4 osób.

PSV

Earth Defense Force 2025
Earth Defense Force 2025

Akcji 4 lipca 2013

Czwarta część serii gier akcji Earth Defense Force, opowiadającej o walce z gigantycznymi robakami. Produkcja studia Sandlot pozostaje wierna założeniom marki i koncentruje się na szybkiej rozgrywce oraz trybie kooperacji. Twórcy przygotowali kilka nowych potworów, dodatkowe klasy żołnierzy i niedostępne wcześniej rodzaje broni.

X360PS3

Earth Defense Force 3: Portable
Earth Defense Force 3: Portable

Akcji 27 września 2012

Earth Defense Force 3: Portable to odświeżona wersja gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wydanej pierwotnie w 2006 roku na Xboksa 360. Deweloperzy ze studia Sandlot zdecydowali się przystosować swoje dzieło do możliwości przenośnej konsoli PlayStation Vita. Podobnie jak w oryginale, gracze kierują poczynaniami członków specjalnego oddziału do walki z kosmitami, którzy zaatakowali Ziemię.

PSV

Earth Defense Force: Insect Armageddon
Earth Defense Force: Insect Armageddon

Akcji 5 lipca 2011

Earth Defense Force: Insect Armageddon to kontynuacja stosunkowo mało znanej gry akcji z perspektywy trzeciej osoby - Earth Defense Force 2017, w której ratowaliśmy planetę przed inwazją kosmitów. Tym razem stajemy do walki z olbrzymimi owadami.

PCX360PS3

Earth Defense Force 2017
Earth Defense Force 2017

Akcji 14 grudnia 2006

W grze wcielamy się w rolę żołnierza broniącego Ziemi przed inwazją z kosmosu. Uzbrojeni po zęby w najnowsze zdobycze techniki wyruszamy, by mordować kolejnych wrogich przybyszów z innej planety.

SwitchX360PSV

Global Defense Force
Global Defense Force

Akcji 28 lipca 2005

Druga odsłona cyklu futurystycznych strzelanin TPP, zapoczątkowanego w 2003 roku grą Monster Attack. W grze obserwujemy kolejne zmagania tytułowych ziemskich sił zbrojnych z agresywnymi najeźdźcami z kosmosu.

PS2PSP

Monster Attack
Monster Attack

Akcji 26 czerwca 2003

Budżetowa strzelanina TPP, osadzona w realiach science-fiction. Akcja gry toczy się w roku 2017, kiedy to Ziemia pada ofiarą ataku wrogich istot z kosmosu. Do obrony przed zagrożeniem światowe rządy powołują specjalną jednostkę militarną o nazwie Earth Defense Force.

PS2