Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space (PSV)
OkładkaEarth Defense Force 2: Invaders From Planet Space (PSV)

Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space PSV

Odświeżona edycja drugiej części serii trzecioosobowych strzelanin, w której tytułowe ziemskie siły zbrojne stawiają czoła najeźdźcom z kosmosu.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space Premiera PSV

11grudnia2014

producent: Sandlot wydawca: XSEED Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space na konsolce PlayStation Vita to odświeżona edycja drugiej części japońskiej serii trzecioosobowych strzelanin, w której ziemskie siły zbrojne stawiają czoła najeźdźcom z kosmosu. Gra studia Sandlot ukazała się pierwotnie w 2005 roku na konsoli PlayStation 2 i znana jest także pod nazwą Global Defence Force (lub Chikyu Boeigun 2 w rodzimej Japonii).

Akcja gry toczy się dwa lata po wydarzeniach, ukazanych w pierwszej części cyklu. Mimo, że atak obcej rasy został w niej ostatecznie powstrzymany, kosmiczni oprawcy nie zamierzają poddać się tak łatwo i ponownie powracają na Ziemię, aby przejąć naszą planetę i całkowicie unicestwić rodzaj ludzki. Do akcji wkraczają ponownie jednostki Global Defence Force, których zadaniem jest rozprawienie się z przeciwnikiem za pomocą całkiem nowych techonologii wojskowych.

Podobnie jak w wypadku poprzedniczki, mamy tu do czynienia z trzecioosobowym shooterem, w którym eksplorując rozległe lokacje stawiamy czoła falom potężnych mechów i gigantycznych insektów, należących do obcych ras. W kolejnych misjach kontrolujemy żołnierza piechoty, który ma do dyspozycji nieco bardziej konwencjonalne środki (karabiny, strzelby, granaty, rakiety) bądź nowoczesnego komandosa Pale Wing, wyposażonego w jet-packa oraz cały arsenał broni kinetycznych. W niektórych misjach mamy też do dyspozycji pojazdy, takie jak czołgi, helikoptery oraz poduszkowce. W wersji na konsolę PlayStation Vita pojawia się dodatkowo trzecia klasa: Air Raider – niedostępna w poprzednich edycjach gry.

Earth Defense Force 2 oferuje łącznie kilkadziesiąt misji, rozgrywających się w siedmiu różnych rejonach świata, a większość z nich polega na eliminacji kolejnych fal wroga. Do dyspozycji graczy oddano w sumie ok. 300 rodzajów broni, choć jednorazowo możemy korzystać wyłącznie z dwóch. Kolejne bronie zdobywamy przejmując pojemniki zrzucane przez wroga i trafiają one na stałe do inwentarza naszej postaci. W ten sam sposób zdobywamy też elementy pancerza oraz apteczki, które zwiększają wytrzymałość żołnierza lub przywracają nadwątlone siły. Każdy z etapów gry możemy rozegrać na pięciu różnych poziomach trudności.

Pod względem oprawy Earth Defence Force 2 prezentuje się znacznie lepiej niż jej bezpośredni poprzednik z 2003 roku. Dodatkowo edycja na konsolkę PlayStation Vita oferuje szereg usprawnień, wliczając w to nowy angielski dubbing oraz możliwość zabawy kooperacyjnej w sieci dla 4 osób.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Earth Defense Force 2: Invaders From Planet Space Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network