Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2
Okładka Earth Defense Force 2 Portable (PSP)
OkładkaEarth Defense Force 2 Portable (PSP)

Earth Defense Force 2 Portable

Global Defense Force

Druga odsłona cyklu futurystycznych strzelanin TPP, zapoczątkowanego w 2003 roku grą Monster Attack. W grze obserwujemy kolejne zmagania tytułowych ziemskich sił zbrojnych z agresywnymi najeźdźcami z kosmosu.

Akcji | TPP | science fiction | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 2 Portable Premiera

28lip2005

PS2

7kwi2011

PSP

producent: Sandlot wydawca: D3 Publisher

Global Defense Force (znana także jako Earth Defense Force 2) jest drugą odsłoną japońskiej serii trzecioosobowych strzelanin, zapoczątkowanej w 2003 roku grą Monster Attack. Tytuł został opracowany przez studio Sandlot i opowiada o kolejnych zmaganiach ziemskich sił zbrojnych z najeźdźcami z kosmosu.

Akcja gry toczy się dwa lata po wydarzeniach, ukazanych w pierwszej części cyklu. Mimo, że atak obcej rasy został w niej ostatecznie powstrzymany, kosmiczni oprawcy nie zamierzają poddać się tak łatwo i ponownie powracają na Ziemię, aby przejąć naszą planetę i całkowicie unicestwić rodzaj ludzki. Do akcji wkraczają ponownie jednostki Global Defence Force, których zadaniem jest rozprawienie się z przeciwnikiem za pomocą całkiem nowych techonologii wojskowych.

Podobnie jak w wypadku poprzedniczki, mamy tu do czynienia z trzecioosobowym shooterem, w którym eksplorując rozległe lokacje stawiamy czoła falom potężnych mechów i gigantycznych insektów, należących do obcych ras. W kolejnych misjach kontrolujemy żołnierza piechoty, który ma do dyspozycji nieco bardziej konwencjonalne środki (karabiny, strzelby, granaty, rakiety) bądź nowoczesnego komandosa Pale Wing, wyposażonego w jet-packa oraz cały arsenał broni kinetycznych. W niektórych misjach mamy też do dyspozycji pojazdy, takie jak czołgi, helikoptery oraz poduszkowce.

Global Defense Force oferuje łącznie kilkadziesiąt misji, rozgrywających się w siedmiu różnych rejonach świata, a większość z nich polega na eliminacji kolejnych fal wroga. Do dyspozycji graczy oddano w sumie ok. 300 rodzajów broni, choć jednorazowo możemy korzystać wyłącznie z dwóch. Kolejne bronie zdobywamy przejmując pojemniki zrzucane przez wroga i trafiają one na stałe do inwentarza naszej postaci. W ten sam sposób zdobywamy też elementy pancerza oraz apteczki, które zwiększają wytrzymałość żołnierza lub przywracają nadwątlone siły. Każdy z etapów gry możemy rozegrać na pięciu różnych poziomach trudności.

Pod względem oprawy Global Defence Force prezentuje się znacznie lepiej niż jej bezpośredni poprzednik z 2003 roku. Dodatkowo gra oferuje możliwość zabawy kooperacyjnej dla 2 osób w lokalnym trybie offline.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Earth Defense Force 2 Portable: 12+

Global Defense Force Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS2
PSP