Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria PixelJunk - seria gier

PixelJunk Scrappers Deluxe
PixelJunk Scrappers Deluxe

Akcji 27 lipca 2023

Beat’em up reprezentujący serię zapoczątkowaną w 2007 roku. W PixelJunk Scrappers Deluxe wcielamy się w roboty-śmieciarzy, które przemierzają miasto i sprzątają je ze śmieci oraz eliminują maszyny konkurencji. Tytuł pozwala na zabawę w multiplayerze (lokalnie lub przez Internet).

PCPS5PS4Switch

PixelJunk Eden 2
PixelJunk Eden 2

Zręcznościowe 10 grudnia 2020

Kontynuacja gry zręcznościowej z 2008 roku, w której wcielamy się w stworzonka skaczące po roślinach porastających malownicze ogrody i zbierające pyłek przyczyniający się do ich wzrostu. W PixelJunk Eden 2 można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

PCPS5PS4Switch

PixelJunk Monsters 2
PixelJunk Monsters 2

Strategiczne 25 maja 2018

Kontynuacja gry typu tower defense z 2008 roku od studia Q-Games. Podczas zabawy w PixelJunk Monsters 2 bronimy mieszkańców lasu przed napastnikami. W tym celu wykorzystujemy drzewa, które zamieniamy w wieże obronne.

PCPS4Switch

PixelJunk VR Dead Hungry
PixelJunk VR Dead Hungry

Zręcznościowe 6 grudnia 2016

Dynamiczna gra zręcznościowa opracowana przez studio Q-Games. Gracz wciela się w pracownika food trucka – jego zadaniem jest przygotowywanie posiłków dla atakujących go hord zombie, gdyż po nakarmieniu na powrót stają się oni ludźmi. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP) – kiedy stworzone przez nas danie jest już gotowe, rzucamy nim w kierunku jednego z żywych trupów, a on po przemianie w człowieka ucieka nam sprzed oczu. Zmagania przypominają swoisty wyścig z czasem, bowiem z przyrządzaniem posiłków musimy zdążyć, nim zombiaki wyciągną po nas swe ręce. Warto pamiętać o tym, że oprócz szeregowych adwersarzy na naszej drodze stają także przerośnięci bossowie, których „wyleczenie” wymaga przygotowania więcej niż jednego dania. PixelJunk VR Dead Hungry wymaga do działania zarówno gogli wirtualnej rzeczywistości, jak i kontrolerów ruchowych. Grę utrzymano w nieco karykaturalnej stylistyce skutecznie maskującej niedostatki w poziomie detali modeli przeciwników i elementów otoczenia.

PCPS4

Nom Nom Galaxy
Nom Nom Galaxy

Zręcznościowe 12 maja 2015

Nietypowa platformówka 2D z elementami ekonomicznej strategii oraz sandboksowym otwartym światem. W Nom Nom Galaxy gracze wcielają się w przedsiębiorcę, którego zadaniem jest wybudowanie olbrzymiej fabryki produkującej zupy dla kosmitów. Podczas zabawy kierujemy pojedynczą postacią, potrafiącą biegać swobodnie po mapie i przeskakiwać przeszkody niczym w klasycznej platformówce. Korzystając z wielofunkcyjnego lasera może też rozrywać elementy świata na atomy, które potem służą jako surowce do konstrukcji fabryki. Zanim rozpoczniemy budowę, wiele czasu spędzamy na drążeniu tuneli w poszukiwaniu cennych składników na zupę. Podczas tych wypraw musimy radzić sobie z takimi niebezpieczeństwami jak chmury trującego gazu czy mięsożerne rośliny, a także odpierać ataki potężnych bestii, które zagrażają konstrukcji, ale są jednocześnie świetnym materiałem na zupę. Wraz z rozwojem biznesu coraz więcej elementów można zautomatyzować poprzez konstruowanie budynków, maszyn i robotów. Nom Nom Galaxy umożliwia zabawę samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

PCPS4

PixelJunk Monsters Ultimate HD
PixelJunk Monsters Ultimate HD

Logiczne 30 lipca 2013

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów. Tytuł został wyposażony we wszystkie dodatki i poprawki, których doczekała się podstawowa edycja.

PCPSV

PixelJunk 4am
PixelJunk 4am

Towarzyskie 15 maja 2012

Kolejna, tym razem zdecydowanie bardziej eksperymentalna od swoich poprzedniczek, odsłona cyklu minimalistycznych zręcznościówek PixelJunk. Jej zadaniem jest skupienie wokół siebie społeczności osób tworzących za jej pomocą muzykę.

PS3

PixelJunk SideScroller
PixelJunk SideScroller

Akcji 25 października 2011

PixelJunk SideScroller to przygotowana z myślą o rozgrywce 2-osobowej dynamiczna strzelanina autorstwa deweloperów z firmy Q-Games. Gracze kierują niewielkimi stateczkami kosmicznymi, którymi przemierzają pełne przeszkód, zagadek, pułapek i przeciwników jaskinie. Dynamiczna zabawa wymaga dużego refleksu oraz ciągłej koncentracji.

PS3

PixelJunk Shooter 2
PixelJunk Shooter 2

Zręcznościowe 26 listopada 2010

Kontynuacja dostępnej na PSN gry łączącej elementy strzelankowe z logicznymi. Siadamy w niej za sterami latającej maszyny i podobnie jak w poprzedniczce, zwiedzamy lokacje utrzymane w charakterystycznym komiksowym stylu.

PS3

PixelJunk Shooter
PixelJunk Shooter

Zręcznościowe 10 grudnia 2009

Czwarta odsłona cyklu "PixelJunk" tworzonego przez japońskie studio Q-games. W grze pilotujemy niewielką maszynę, dzięki której możemy eksplorować piętnaście ogromnych podziemnych jaskiń i ratować uwięzione w nich osoby.

PCPS3

PixelJunk Eden
PixelJunk Eden

Zręcznościowe 31 lipca 2008

Trzecia już gra z serii "PixelJunk". Tym razem sterujemy niewielką samoprzylepną kulką, próbując dotrzeć do wyższych partii widocznych na ekranie drzew.

PCPS3

PixelJunk Monsters
PixelJunk Monsters

Logiczne 24 stycznia 2008

Gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego, bazująca na pomyśle znanym z gier, w których przy pomocy rozmieszczonych w różnych miejscach planszy wież musimy obronić dane terytorium przed madciągającym wrogiem.

PS3ANDiOSPSP

PixelJunk Racers
PixelJunk Racers

Wyścigi 13 września 2007

Dynamiczna gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z niewielkich samochodzików. Ścigamy się po ciekawie zaprojektowanych trasach. Akcja ukazana jest z lotu ptaka.

PS3