Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka PixelJunk VR Dead Hungry (PS4)

PixelJunk VR Dead Hungry

Dynamiczna gra zręcznościowa opracowana przez studio Q-Games. Gracz wciela się w pracownika food trucka – jego zadaniem jest przygotowywanie posiłków dla atakujących go hord zombie, gdyż po nakarmieniu na powrót stają się oni ludźmi.

Zręcznościowe | FPP | zombie | humorystyczne | o gotowaniu | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka PixelJunk VR Dead Hungry (PS4)

producent: Q-Games

wydawca: Q-Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

6gru2016

PC

7lis2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk VR Dead Hungry to kolejna produkcja spod szyldu PixelJunk, za której opracowaniem stoi studio Q-Games. Gra pojawiła się między innymi na platformie PC i PS4, a powstała z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

W PixelJunk VR Dead Hungry warstwa fabularna nie odgrywa szczególnie ważnej roli. Gracz wciela się w pracownika food trucka i musi przygotowywać posiłki dla atakujących go hord zombie – nakarmieni nieumarli na powrót stają się ludźmi.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i PS4 PixelJunk VR Dead Hungry akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zmagań przygotowujemy zróżnicowane posiłki pokroju hamburgerów, pizzy (do których należy dobrać odpowiednie składniki) czy dobrze wysmażonych frytek. Kiedy danie jest gotowe, rzucamy nim w kierunku jednego z żywych trupów, którzy nieustannie podążają w naszym kierunku – nakarmieni na czas oponenci przemieniają się w ludzi i uciekają nam sprzed oczu; natomiast w momencie, w którym padniemy ofiarą jednego z truposzy, zabawa dobiega końca.

Z tego też względu rozgrywka przypomina wyścig z czasem – z przyrządzaniem kolejnych dań musimy bowiem zdążyć, nim zombiaki wyciągną po nas ręce. Warto przy tym pamiętać, że oprócz szeregowych wrogów, których „wyleczenie” wymaga przygotowania jednej porcji, na naszej drodze pojawiają się także przerośnięci bossowie o znacznie większym apetycie.

Produkcja wymaga do działania zarówno gogli wirtualnej rzeczywistości, jak i kontrolerów ruchowych – przy pomocy tych drugich kontrolujemy ręce bohatera, a zatem przyrządzamy kolejne dania i rzucamy je w kierunku przeciwników; po otoczeniu możemy natomiast swobodnie się rozglądać poprzez poruszanie głową.

Tryby gry

Pomimo że w PixelJunk VR Dead Hungry można grać wyłącznie w pojedynkę, produkcję wyposażono w system punktacji – dzięki temu można rywalizować z innymi osobami i bić ustanawiane przez nie rekordy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika PixelJunk VR Dead Hungry na platformie PC i PS4 została utrzymana w charakterystycznej, nieco karykaturalnej stylistyce, co skutecznie maskuje niedostatki w poziomie detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do PixelJunk VR Dead Hungry

Wymagania wiekowe PixelJunk VR Dead Hungry

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
PC