Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mystery Case Files - seria gier

Mystery Case Files: Fate's Carnival
Mystery Case Files: Fate's Carnival

Przygodowe 26 listopada 2013

Dziesiąta odsłona popularnej serii, łączącej elementy detektywistycznych gier przygodowych z casualową rozrywką, polegającą na znajdowaniu ukrytych przedmiotów. Tym razem za sprawą ducha Madame Fate, powracamy do znanego z czwartej części gry wesołego miasteczka, aby stawić czoła złowrogiej czarownicy i oswobodzić uwięzionych przez nią ludzi.

PC

Mystery Case Files: Shadow Lake
Mystery Case Files: Shadow Lake

Przygodowe 20 listopada 2012

Mystery Case Files: Shadow Lake to opracowana przez zespół Big Fish Games gra przygodowa wzbogacona elementami casualowowego gatunku hidden object. Akcja toczy się w małej mieścinie, na którą spadła potworna klątwa, a my wcielamy się w detektywa, który musi ją pokonać.

PC

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst
Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst

Przygodowe 24 listopada 2011

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst to opracowana przez studio Big Fish Games gra przygodowa z elementami hidden object. Całość utrzymana jest w klimacie opowieści grozy, a rozgrywka polega głównie na rozwiązywaniu łamigłówek oraz wypatrywaniu poukrywanych na ekranie obiektów.

PC

Mystery Case Files: The Malgrave Incident
Mystery Case Files: The Malgrave Incident

Przygodowe 27 czerwca 2011

Produkcja casualowa typu hidden object, która łączy elementy przygodówki z aspektami zaczerpniętymi z gier logicznych. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona tego cyklu wydana na konsolę Wii. Fabuła obraca się wokoło tytułowej wyspy Malgrave, gdzie według legend znajdują się źródła potrafiące przywrócić młodość. Rozgrywka opiera się na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów i rozwiązywaniu łamigłówek.

Wii

Mystery Case Files: 13th Skull
Mystery Case Files: 13th Skull

Przygodowe 25 listopada 2010

Gra wchodząca w skład znanego cyklu Mystery Case Files, który łączy elementy gatunku „hidden object" z przygodowymi. Tym razem musimy udajemy się do Luizjany, aby zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających zarówno na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i takich, w których sednem jest właściwe używanie przedmiotów.

PC

Mystery Case Files: Dire Grove
Mystery Case Files: Dire Grove

Przygodowe 25 listopada 2009

Gra typu „hidden object" wchodząca w skład znanego cyklu Mystery Case Files. Mechanika zabawy łączy standartowe odnajdywanie ukrytych na ekranie przedmiotów z rozbudowanymi elementami przygodowymi polegającymi na swobodnym eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

PC

Mystery Case Files: Return to Ravenhearst
Mystery Case Files: Return to Ravenhearst

Przygodowe 26 listopada 2008

Gra przygodowa z rodzaju "hidden object". Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających zarówno na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i takich, w których sednem jest właściwe używanie przedmiotów.

PC

Mystery Case Files: MillionHeir
Mystery Case Files: MillionHeir

Przygodowe 8 września 2008

Gra przygodowo-logiczna, w której wcielamy się w postać detektywa. Zajmujemy się sprawą zniknięcia ekscentrycznego milionera, badając kolejne komnaty jego posiadłości w poszukiwaniu cennych śladów.

NDS

Mystery Case Files: Madame Fate
Mystery Case Files: Madame Fate

Przygodowe 7 listopada 2007

Mystery Case Files jest serią gier przygodowo-logicznych wyprodukowanych przez znaną przede wszystkich z tytułów dla tzw. casuali, firmą Big Fish Games.

PC

Mystery Case Files: Ravenhearst
Mystery Case Files: Ravenhearst

Przygodowe 15 grudnia 2006

Trzecia część gier przygodowo-logicznych z serii Mystery Case Files dedykowanej tzw. „niedzielnym graczom” pozwala wcielić się graczom w rolę detektywa próbującego rozwikłać zagadkę starego domostwa.

PC

Mystery Case Files: Prime Suspects
Mystery Case Files: Prime Suspects

Przygodowe 6 kwietnia 2006

Mystery Case Files: Prime Supspects to gra przygodowa z elementami logicznymi, wyprodukowana przez studio Big Fish Games. Gracz wciela się w detektywa, który próbuje odnaleźć diament skradziony ze smithsoniańskiego Muzeum Historii Naturalnej. Aby tego dokonać musi jednak przeprowadzić skomplikowane dochodzenie, obejmujące ponad 20 zagadek do rozwikłania. Rozgrywka bazuje na spostrzegawczości, refleksie i umiejętności logicznego myślenia.

PC

Mystery Case Files: Huntsville
Mystery Case Files: Huntsville

Przygodowe 14 listopada 2005

Huntsville to podtytuł pierwszej gry z cyklu Mystery Case Files, stworzonej i wydanej przez amerykańską firmę Big Fish Games. Produkt należy do tzw. gatunku casual games - mini gier logicznych, w których nacisk kładzie się głównie na grywalność, a nie efekty audiowizualne.

PC