Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst (PC)
OkładkaMystery Case Files: Escape from Ravenhearst (PC)

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst PC

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst to opracowana przez studio Big Fish Games gra przygodowa z elementami hidden object.

Przygodowe | FPP | ukryte przedmioty | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst Premiera PC

24listopada2011

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst to utrzymana w klimacie horroru casualowa przygodówka, wzbogacona elementami produkcji typu hidden object. Grę opracowało studio Big Fish Games, czyli ta sama ekipa, która odpowiadała za wszystkie poprzednie odsłony cyklu.

Scenariusz gry stanowi zwieńczenie historii zapoczątkowanej w Mystery Case Files: Ravenhearst, a następnie kontynuowanej w Mystery Case Files: Return to Ravenhearst. Po raz trzeci wcielamy się w genialnego detektywa, specjalizującego się w śledztwach z wątkiem nadprzyrodzonym. Pod koniec poprzedniej części nawiedzona rezydencja została spalona, a uwięzione w niej niewinne dusze uwolnione. Okazuje się jednak, że siły ciemności nie zostały definitywnie pokonane. Po pewnym czasie od tych wydarzeń w brytyjskim miasteczku Blackpool ludzie ponownie zaczynają ginąć bez śladu. Powracamy więc do miasta, a u jego bram wita nas duch kobiety z ostrzeżeniem, że zagnieżdżone tu zło przebudziło się raz jeszcze i jego ostateczne dobicie może kosztować detektywa jego życie.

Gra kontynuuje tradycje poprzednich odsłon i kładzie nacisk głównie na elementy przygodówkowe. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek. Elementy hidden object są tutaj jedynie sporadycznym urozmaiceniem i nie dominują rozgrywki. Nawet one zostały jednak zrealizowane w bardzo nietypowy sposób. Nie otrzymujemy tu bowiem listy przedmiotów do znalezienia, a musimy wytężać wzrok i odszukiwać obiekty, które co pewien czas ulegają metamorfozie. Dzięki takiemu rozwiązaniu Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst stanowi powiew świeżości w swoim gatunku.

Tradycją cyklu jest dostarczanie ładnej oprawy graficznej, znajdującej się w czołówce tego typu produkcji. Escape from Ravenhearst nie jest wyjątkiem od tej reguły. Gra robi olbrzymie wrażenie poziomem szczegółowości każdej lokacji oraz ilością animowanych elementów. Ponadto często spotykamy postacie zagrane przez profesjonalnych aktorów i ich sylwetki doskonale komponują się z rysunkowymi tłami.

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mystery Case Files: Escape from Ravenhearst Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.75 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7