Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Spore - seria gier

Darkspore
Darkspore

RPG 26 kwietnia 2011

Osadzona w realiach science-fiction oryginalna produkcja RPG z elementami gier akcji oraz hack’n’slash. Tytuł został opracowany przez firmę Maxis i w pewnych elementach nawiązuje do poprzedniej produkcji studia, Spore, oferując jednak zupełnie inną tematykę i mechanikę rozgrywki. Fabuła gry skupia się na starożytnej rasie Krotoplastów, których eksperymenty genetyczne doprowadziły nieomal do wyginięcia gatunku. W grze staniemy na czele drużyny, której zadaniem będzie uprzątnięcie bałaganu i przywrócenie równowagi swej rasie. Do dyspozycji mamy pięć typów istot, różniących się umiejętnościami ofensywnymi i podzielonych na trzy klasy: Strażnika, Niszczyciela i Mściciela. Dobór zespołu do misji uzależniony jest od rodzaju przeciwnika, zaś możliwości jednostek mogą być dodatkowo modyfikowane dzięki rozmaitym bonusom oraz wszczepom. Oprócz szeregu zróżnicowanych misji jednoosobowych, Darkspore oferuje także tryb kooperacyjny, w którym zastosowano kilka unikalnych rozwiązań.

PC

Spore Hero Arena
Spore Hero Arena

Akcji 6 października 2009

Kontynuacja Spore Creatures, w której możemy stworzyć własnego, trójwymiarowego stworka, a następnie poprowadzić go do walki przeciwko innym stworzeniom.

NDS

Spore Hero
Spore Hero

Symulacje 6 października 2009

Pierwsza edycja Spore stworzona specjalnie z myślą o konsoli Wii. W przeciwieństwie do innych wersji, ta koncentruje się głównie na tworzeniu stworków i przeżywaniu różnych przygód w tym ciekawym, kolorowym świecie.

Wii

Spore
Spore

Symulacje 3 września 2008

Nietypowa gra symulacyjna, w której zadaniem graczy jest stworzenie prężnie funkcjonującego gatunku, poczynając od najniższego szczebla drabiny ewolucji. Za powstaniem gry kryje się legendarne studio Maxis, na czele z Willem Wrightem – odpowiedzialnym za stworzenie tak kultowych serii, jak SimCity czy The Sims. Mechanika zabawy łączy w sobie wiele gatunków gier, oferując na każdym z etapów rozwoju naszego organizmu nieco inne zadania i sposób rozgrywki. Poczynając od fazy komórkowej, aż po stworzenie całej społeczności – gra daje ogromne możliwości wpływania zarówno na wygląd, jak i inne cechy gatunku. W kolejnych etapach rozwoju prymitywny organizm wzbogaci się więc o otwór gębowy, kończyny i inne atrybuty, które wpłyną na jego zdolność aklimatyzacji i radzenia sobie w różnych warunkach. W miarę postępów w grze pojawiają się elementy rywalizacji z innymi gatunkami, a nasza mała początkowo wioska stanie się wielką metropolią, korzystającą z nowoczesnych zdobyczy techniki.

PCNDS

Spore: Creature Keeper
Spore: Creature Keeper

Symulacje prace wstrzymane

Spore: Creature Keeper to przeznaczona głównie do młodych wiekiem odbiorców spin-offowa odsłona symulacyjnej serii wykreowanej przez Willa Wrighta. Zadaniem gracza jest opieka nad stworzonymi przez siebie stworkami. Deweloperzy ze studia Mayhem zadbali o mnogość rekwizytów (ubrań, zabawek, gadżetów itp.), z jakich można skorzystać podczas zabawy.

PC