Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Prototype - seria gier

Prototype: Biohazard Bundle
Prototype: Biohazard Bundle

Akcji 14 lipca 2015

Zestaw dwóch gier z cyklu Prototype, opracowany przez studio Radical Entertainment. Oprócz pierwszej i drugiej części serii, Prototype: Biohazard Bundle zawiera wszystkie DLC, jakie znalazły się w oryginalnej wersji Prototype 2 Radnet Edition. Każdy z tytułów został zremasterowany na potrzeby PlayStation 4 oraz Xboksa One i może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną – oprócz rozdzielczości 1080p, gry wzbogacono o wyższej jakości tekstury i efekty; zwiększono też płynność rozgrywki. W pierwszym Prototype wcielamy się w Aleksa Mercera, który ulega mutacji na skutek szalejącej w Nowym Jorku infekcji i zyskuje moc zmiany kształtu swojego ciała. Nowe możliwości wykorzystuje przede wszystkim w starciach z wojskiem organizującym kwarantannę i pacyfikującym mieszkańców miasta. Druga odsłona cyklu pozwala natomiast przejąć kontrolę nad Jamesem Hellerem, obdarzonym podobnymi nadnaturalnymi zdolnościami – bohater zamierza zemścić się na Mercerze, którego obwinia za śmierć rodziny.

PS4XONE

Prototype 2
Prototype 2

Akcji 24 kwietnia 2012

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji, wyprodukowanej przez studio Radical Entertainment w 2009 roku. W drugiej odsłonie gry wcielamy się w zupełnie nowego bohatera, a jest nim były żołnierz James Heller, który w wyniku szalejącego wirusa utracił żonę i dziecko, a za ten stan rzeczy obwinia protoplastę pierwszej części, Alexa Mercera. Akcja gry toczy się 14 miesięcy po wybuchu epidemii w podzielonym na trzy strefy Manhattanie i sprowadza się do eksploracji otwartego świata i wykonywania kolejnych misji, związanych z fabułą oraz morderczym wirusem. Realizowanie kolejnych zadań skutkuje wzrostem doświadczenia, które w toku rozgrywki wymieniamy na nowe, przydatne umiejętności. W porównaniu z pierwszą odsłoną gry zmieniono mechanikę walki, która jest teraz bardziej płynna i widowiskowa, a my stawiamy czoła znacznie szerszemu wachlarzowi przeciwników. Oprawa graficzna nie uległa większym zmianom, choć wszystkie elementy wizualne zostały poprawione i dopracowane.

PCX360PS3

Prototype
Prototype

Akcji 9 czerwca 2009

Zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej sandboksowa gra akcji, opracowana przez studio Radical Entertainment, znane m.in. z gry Scarface oraz kilku odsłon popularnego cyklu Crash Bandicoot. Akcja gry toczy się w przyszłości na wyspie Manhattan, opanowanej przez tajemniczy wirus, potrafiący przeobrażać ludzi w potwory. Wcielamy się w rolę Alexa Mercera – bohatera o nieznanej tożsamości, który w wyniku eksperymentów genetycznych zyskał potężne nadnaturalne zdolności. Potrafi on nie tylko przybierać postać napotykanych ludzi i przejmować ich wspomnienia oraz umiejętności, ale także w niemal dowolny sposób modyfikować swoje ciało, przekształcając je w prawdziwą maszynę do zabijania. Przemierzając ulice Nowego Jorku, Mercer próbuje powstrzymać śmiertelnego wirusa oraz odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Świat gry ma strukturę otwartą, przypominającą cykl Grand Theft Auto, a na naszego bohatera czeka szereg zadań, wymagających otwartej walki lub pozostawania w ukryciu.

PCX360PS3