Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Polanie - seria gier

Polanie II
Polanie II

Strategiczne 15 września 2003

Polanie II to kontynuacja pierwszej, całkowicie polskiej strategii czasu rzeczywistego, stworzona przez krakowskie studio deweloperskie Reality Pump. Akcja gry osadzona została w średniowiecznych realiach, a gracz ma okazję poznać historię księcia Mirko w trzech kampaniach fabularnych. Urozmaiceniem dla rozgrywki solowej są potyczki wieloosobowe, w których uczestniczyć może maksymalnie 8 osób.

PC

Polanie
Polanie

Strategiczne 21 marca 1996

Jedna z pierwszych polskich strategii czasu rzeczywistego, wyprodukowana przez studio MDF pod wodzą Mirosława Dymka. W grze wcielamy się w rolę przywódcy wioski Polan, Mirka, który po powrocie z wyprawy wojennej zastaje jedynie zgliszcza i poprzysięga zemstę na odpowiedzialnych za masakrę wrogich plemionach. Pod względem rozgrywki, Polanie czerpią garściami z mechaniki kultowego Warcrafta, wprowadzając jednocześnie kilka interesujących innowacji. Zabawa toczy się tu zarówno na płaszczyźnie militarnej, jak i gospodarczej, zaś kluczowy surowiec w grze stanowi mleko, produkowane przez krowy żywiące się odrastającą stopniowo trawą. Budynki stawiane są zaś przez robotników, pełniących równocześnie funkcje militarne, choć z uwagi na fakt, że każdy rycerz wymaga tu osobnego lokum, stworzenie większej armii jest tu zadaniem niezwykle trudnym. Swoiste urozmaicenie rozgrywki stanowi też obecność kapłanów, którzy mogą wspierać nas w bitwach, rzucając przydatne zaklęcia.

PC

Polanie 3
Polanie 3

RPG prace wstrzymane

KnightShift 2: Curse of Souls to produkcja z gatunku cRPG utrzymana w konwencji hack'n'slash, na której oparte zostały m.in. słynne Diablo i Dungeon Siege. Grę przygotował polski zespół programistów ze studia Reality Pump.

PC

Polanie Remake
Polanie Remake

Strategiczne prace wstrzymane

Odświeżona wersja kultowej polskiej strategii RTS z 1996 roku, przygotowana przez ekipę Home Net Games pod wodzą współtwórcy oryginału, Mirosława Dymka. Fabuła gry Polanie Remake w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę plemienia imieniem Mirko, pragnącego zemsty na wrogach, którzy obrócili w ruinę jego rodzinną wioskę. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego, inspirowaną legendarnym Warcraftem. Rozgrywka skupia się więc na rozwijaniu gospodarki oraz walce, a do obowiązków gracza należy zdobywanie surowców, wznoszenie nowych budowli oraz trenowanie jednostek, które staną do boju w kolejnych potyczkach. W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, surowcem podstawowym jest tu pozyskiwane od krów mleko. Polanie Remake zachowuje charakterystyczny styl, klimat i cechy swojego pierwowzoru, zaś największe zmiany związane są z oprawą audiowizualną, która została dostosowana do współczesnych standardów.

PCANDiOS