Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Discworld

Nadzieje na nową grę ze Świata Dysku?
Nadzieje na nową grę ze Świata Dysku?

wiadomość21 października 2013

Rhianna Pratchett, pisarka oraz córka autora książek ze Świata Dysku, stwierdziła, że kwestia kolejnej gry umiejscowionej w popularnym uniwersum fantasy pozostaje otwarta. Według niej, do Pratchetta zwracają się od czasu do czasu deweloperzy z propozycjami, ale pisarz czeka na ofertę, która spełni jego wszystkie oczekiwania.

Seria Discworld wkrótce całkowicie za darmo
Seria Discworld wkrótce całkowicie za darmo

wiadomość14 lipca 2008

Klasyczne przygodówki nie umarły i umrzeć nie zamierzają. Mało tego. Co jakiś czas kolejne tytuły wzbogacają katalog SCUMM VM, czyli oprogramowania pozwalającego uruchamiać stare gry na współczesnych systemach operacyjnych. Dzięki temu fanowskiemu projektowi, zabawa w stare przygodówki LucasArts czy Sierry w większości przypadków nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Wkrótce do tej śmietanki powinna dołączyć kolejna niezapomniana seria.

Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru
Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru

wiadomość17 maja 2005

„W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna.”. Słowa te pochodzą z książki pt. Kolor magii (The Colour of Magic), otwierającej kultowy cykl Świat Dysku (Discworld). Po sześciu latach ciszy zapowiedziano nowe gry, oparte na twórczości literackiej Terry’ego Pratchetta.

PC
PS1
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz