Wyszukiwarka gier
Crimson Gem Saga

Crimson Gem Saga

PlayStation
po premierze

Data wydania: 26 maja 2009

RPG, jRPG, Tytuły ekskluzywne PlayStation, Singleplayer

Japoński RPG z ręcznie rysowaną grafiką twórców słynnej Persony. Gracz wciela się w rolę Killiana von Rohcoff’a, a cała historia rozpoczyna się od zaginięcia jego portfela. Podczas naszych przygód zmierzymy się z ogromną ilością potworów, spotkamy fantastyczne postacie i zdobędziemy serię umiejętności pomagających w dalszej rozgrywce.

8.1

Gracze

OCEŃ
Oceny

Producentem Crimson Gem Saga jest japoński deweloper Atlus. Ich główną domeną są gry RPG, do których należy również CGS. Do najpopularniejszych marek zaliczyć należy Personę oraz Shin Megami Tensei na PS2.

Świat Crimson Gem Saga to klasyczne fantasy pełne magii, smoków i mieczy. Gracz wciela się w rolę Killiana von Rohcoff dla którego mottem życiowym jest - „życie nie zawsze układa się po naszej myśli”. Pewnego razu ktoś kradnie Killianowi portfel. Seria niefortunnych zdarzeń doprowadza go do sytuacji, gdzie musi on odnaleźć artefakt zwany Wicked Stone.

Przygoda Killiana pełna jest walk z przypadkowo napotkanymi potworami. Przewagę zapewnia zaatakowanie jako pierwszy oraz Critical Combo System. Dzięki niemu można zadawać wielokrotnie większe obrażenia niż przez pojedyncze uderzenia. W drużynie możemy mieć do 3. kompanów. Istnieją też kombinacje zaatakowania wroga w asyście z jednym, dwoma lub trzema sojusznikami naraz.

Czytaj więcej

Platformy:

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Producent: Atlus

Wydawca: Atlus

Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń

Publicystyka

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry Crimson Gem Saga:

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wspiera:
karta pamięci 32 MB

Oceny gry

Średnie Oceny:

8.1

Ocena Graczy

Średnia z 49 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

Oceń Grę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry RPG
2009-05-23
13:32

loczyn Junior

😡

Kurde jak mnie irytuje ta Polska ignorancja.. Jak można mylić Chiny z Japonią :/
Wszystko co "żółte" to chińskie.. a często są to Wietnamczycy, Japończycy i Koreańczycy.

MJ7s zanim zaczniesz pisać cokolwiek na forum publicznym to zastanów się 10 razy i nieco się doinformuj. Na dodatek ta ocena "na oko" z argumentem... "tania chińska".

Ech... za głupotę powinna być kara śmierci.

Koniec dygresji na temat głupoty użytkowników. Teraz trochę o samej grze. Graficznie prezentuję się fantastycznie. Walki i podróż też całkiem całkiem. Zobaczymy tylko jak z fabuła.
Ja czekam z niecierpliwością!

Komentarz: loczyn
2009-06-07
11:07

zanonimizowany619641 Pretorianin

😊

Dobra dobra, masz racje. :)

Komentarz: zanonimizowany619641
2009-06-25
13:47

zanonimizowany587241 Legionista

bardzo fajna gra, nie wiem czemu takie niskie oceny zbiera ;/ mi sie podoba i daje 8/10 bo troche nudnawe momentami fabularne kwestie a nie mozna ich ominac ;p

Komentarz: zanonimizowany587241
2009-06-28
11:45

Thilus Junior

👍

Naprawdę fajny jRPG. Co prawda brakuje mu pewnej głębi fabularnej, a zakończenie (czy też raczej jego brak) mocno rozczarowuje, ale mimo wszystko daje tej grze 9/10. Ogromnym plusem jest fajny system walki i rozwijania skilli, niezależnie do poziomów doświadczenia. Nasi herosi mogą być więc całkiem potężnymi indywiduami bez konieczności levelowania w nieskończoność. Po drugie genialny system technik kombinacyjnych. Po trzecie - po prostu chce się grać! Gra wciąga i nie daje odejść od konsoli, a potem chce się do niej wracać i wracać. Zaraz po Jeanne d'Arc od teraz jest to mój no. 2 na liście TOP10 PSP.

Komentarz: Thilus
2017-11-08
03:11

Masamune74 Junior

Masamune74

Gra ani Chińska ani Japońska tylko Koreańska, drażnią mnie ignoranci co wrzucają wszystkie wschodnioazjatyckie gry do jednego Chińskiego wora.

Komentarz: Masamune74

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl