Komentarze do wiadomości: Tworząc Wiedźmina 4 i Cyberpunka 2 na UE5, CD Projekt Red jest na bardzo uprzywilejowanej pozycji. Żaden inny deweloper nie ma takich względów u Epic Games

Forum Gry RPG
Dodaj komentarz
22.06.2026 20:26
1
odpowiedz
Bandi_90
84
Konsul

Mnie osobiście zdecydowanie bardziej interesuje Wiedźmin 1 Remake. Do czwartej części podchodzę na zasadzie " jak wyjdzie to zagram" Jakiś większych emocji do czwórki nie mam.

22.06.2026 20:52
Haziii
1.1
odpowiedz
Haziii
40
Centurion

Bandi_90 Tylko najgorsze że wiedźmin 1 wyjdzie dopiero rok po premierze 4. Czyli gdzieś koło 2031 roku

22.06.2026 20:31
baltazar1908
2
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

Taka produkcja na ich silniku… reklama dźwignią handlu, podobno po prostu rączka rączkę myje. My zarobimy (CDPR), a wy też nie stracicie.

22.06.2026 20:39
3
odpowiedz
Assassinek06
122
Generał

Ale jaja. Czyli za to, że Epic pozwolił im korzystać z UE5 Radzi muszą im ogarniać sam silnik?

22.06.2026 20:41
Dead Men
4
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Dead Men
198
Senator

Sraty p....ty The Coalition z tego co pamietam było opisywane w mediach growych jako deweloper który wręcz uczy Epic ich swojego wąłsnego silnika i pokazują jak wykorzystać jego moc.

22.06.2026 21:12
dzl
4.1
odpowiedz
dzl
122
John DOOM

Dead Men Redzi też przepisują duża część silnika jak np. streamer danych, żeby podczas przemieszczania się po otwartym świecie gra nie miała tzw. traversal stutter.

22.06.2026 21:29
\/
4.2
odpowiedz
\/
46
Lara

Dead Men Oni to się chyba nawet wywodzą z epic, Grzesiu z Okiem Deva tak przynajmniej twierdzi, a on jest z branży.

22.06.2026 21:36
dzl
4.3
odpowiedz
dzl
122
John DOOM

Na pewno Rob Ferguson i kilku innych jak kierownik techniczny silnika, jakiś trzon na tym na pewno zbudowano, ale nie sądzę, że jest ich tam jakoś dużo. Większość to ludzie z Vancouver i okolic. Na dobrą sprawę oni więcej współpracują z PCF niż Epikiem. :D

22.06.2026 21:54
\/
4.4
odpowiedz
\/
46
Lara

dzl A przy czym PCF współpracowali z The Coalition poza E-DAY?

22.06.2026 21:26
\/
5
1
odpowiedz
\/
46
Lara
Wideo

Jeśli chodzi o UE to The Coalition ma chyba największe doświadczenie, nawet pomagali optymalizować UE5 pod xbox series i ulepszać ten silnik razem z epic.
Dlatego G6 w 60fps z hardware RT na xsx to nie ściema.
CDPR ma na bieżąco wsparcie epic przy tworzeniu W4.
Warto obejrzeć ten wywiad.
https://www.youtube.com/watch?v=OplYN2MMI4Q

Forum Forum Gry RPG
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl