Jakie znowu optymalizacje? Wciąż śladowa ilość gier, nawet w 4K, potrzebuje 16GB+, gdyż niezbędne elementy i tak trafiają do znacznie szybszej pamięci GPU. Polecam poczytać różnorakie testy. Natomiast fakt, 32GB jest potrzebne po to, aby system mógł w spokoju w tle zbuforować dane dla wielu innych aplikacji.
Ai chyba cos namieszala? 16 gb ram w min i w zalecanych ? 50 gb dysku i 18 gb,
Wymagania nadal są za dużo jak na taką grę.
Skywalker Saga miało niskie wymagania i nadal wygląda bardzo dobrze, ale musieli zmienić silnik na UE5 Slop.
Bardzo dobrze z jednej strony drożyżna pamieci ram, sdd, ddr a z drugiej ten ktory wchodzi z nową grą czy dlss 4,5 musi być tak konkurencyjny że daje to dlss nawet kartom
serii 2000/3000 tak jak tworca nowej gry potrafi zjechać z wymaganiami pamieci ram o 100% a może nawet coś wiecej żeby sie jakoś utrzymać na powierzchni.
Erm... Czyli te wymagania to była tylko umowa z producentem sprzętu, a tak naprawdę grę można odpalić na ziemniaku? To fajnie, że się przyznali...
Poważnie gra LEGO miała w wymaganiach 32GB RAM? To chyba był jakiś żart. Twórcy w końcu muszą sobie przypomnieć definicję słowa "optymalizacja", a swój obowiązek przedstawiają jako akt jakiejś ogromnej łaski?
Wymagania gier i tak poza GPU są pisane z kapelusza. Świetnie to widać przy zalecanych CPU do 1080p i 4k w 60Hz gdzie obciążenie CPU jest podobne a są zalecane mocno inne procki i paradoksalnie to do 1080p z mocnym GPU jest potrzebny znacznie lepszy procek niż do 4k z tym samym GPU.
Od lat w grach króluje przesyłanie danych z dysku do GPU bez przechowywania w ram i zdecydowana większość gier działa dobrze i na 16GB mimo zalecanych 32GB. To nie czasy hdd kiedy gry wszystko ładowały do ram aby nie czekać na załadowanie danych z dysku.
Gry w większości są pisane pod konsole a te mają 16GB współdzielone między GPU i CPU.
No popatrzcie, jak jest potrzeba to jednak da się poprawić optymalizację gry.