Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Digital Sun Games

Firma producent wydawca

Niezależne hiszpańskie studio deweloperskie z siedzibą w Walencji. Zespół Digital Sun Games tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne, a rozpoznawalność na całym świecie przyniósł mu już jego pierwszy projekt, czyli wydana w 2018 roku gra Moonlighter.

Historia

Dzieje studia Digital Sun Games rozpoczynają się w 2014 roku, kiedy to firma została założona w Walencji przez Javiera Gimeneza oraz Rubena Pico. Zespół, mający już doświadczenie w tworzeniu gier wideo, szybko zabrał się do pracy nad swoim debiutanckim dziełem.

Mowa o produkcji z pogranicza RPG-ów akcji i roguelike’ów, zatytułowanej Moonlighter. Tytuł zadebiutował w 2018 roku na komputerach osobistych i konsolach, z kolei w latach 2020 oraz 2022 trafił na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na platformie Steam omawiana pozycja cieszyła się „bardzo pozytywnymi” recenzjami, a według serwisu Metacritic średnia ocen przyznanych jej przez branżowe media mieściła się w przedziale 74-88/100 (w zależności od platformy). Odniesiony przez ten projekt sukces artystyczny i komercyjny sprawiły, że deweloperzy mogli nabrać wiatru w żagle i wypłynąć na szersze wody. W międzyczasie jednak, bo w lipcu 2019 roku, ich pierwszy projekt doczekał się rozszerzenia, zatytułowanego Between Dimensions.

W kolejnych latach twórcy nawiązali współpracę z jednym z branżowych gigantów – firmą Riot Games – której owocem była osadzona w uniwersum League of Legends gra RPG akcji pod tytułem The Mageseeker: A League of Legends Story. Produkcja zadebiutowała w kwietniu 2023 roku na komputerach osobistych oraz konsolach ósmej i dziewiątej generacji. Podobnie jak poprzednie dzieło Digital Sun Games, przygoda zbiegłego maga imieniem Sylas cieszyła się „bardzo pozytywnymi” recenzjami na platformie Steam oraz wysokimi ocenami od branżowych mediów (według serwisu Metacritic, średnia przyznanych jej not mieściła się w granicach 76-85/100).


Najpopularniejsze gry wyprodukowane przez Digital Sun Games

Moonlighter

Moonlighter

Cataclismo

Cataclismo

The Mageseeker: A League of Legends Story

The Mageseeker: A League of Legends Story

Gry w produkcji i planach

Cataclismo PC2024

Wydawcy gier Digital Sun Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Digital Sun Games:


11 bit studios

Riot Games

Plany wydawnicze na przyszłość

Cataclismo2024