Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Roblox Corporation: wyprodukowane gry

Roblox

Roblox

Wyprodukowane i wydane gry

Wiadomości dotyczące Roblox Corporation


Czym jest Roblox i dlaczego właśnie przebił EA i Take-Two na giełdzie

Ness, 11 marca 2021, 14:58

Firma stojąca za popularnym internetowym sandboksem Roblox udanie zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie. Popularność gry stale rośnie, a spółka jest obecnie więcej warta niż EA lub Take-Two.

W Roblox gra ponad 32 mln osób każdego dnia

Adrian Werner, 24 lutego 2021, 13:54

Dzięki raportowi finansowemu twórców Roblox dowiedzieliśmy się, ile wynosi liczba dziennych użytkowników oraz ilu z nich wydaje w grze prawdziwe pieniądze.

Roblox pozwolił na odtworzenie bitwy pod Waterloo

Przemysław Dygas, 22 lutego 2021, 11:12

Grupa graczy stworzyła kolejny wielki projekt w Roblox. Tym razem umożliwiono wzięcie udziału w słynnej bitwie pod Waterloo.

Twórcy Roblox warci więcej od CD Projektu, Ubisoftu czy Take-Two

Aquma, 8 stycznia 2021, 11:09

Wartość koncernu Roblox Corporation – odpowiedzialnego za mobilny hit Roblox – jest wyceniana na 29,5 mld dolarów. To więcej od takich podmiotów jak Ubisoft, Take-Two czy CD Projekt.

Minecraft zmiażdżył Roblox; najpopularniejsze gry na YT w 2020 roku

Paweł Musiolik, 9 grudnia 2020, 11:12

Minecraft, długo, długo nic, Roblox i Garena Free Fire. Tak wygląda trójka najpopularniejszych gier w serwisie YouTube w 2020 roku. Jakie jeszcze ciekawostki dla nas przygotowano?

Takie gry robi się w Roblox. Loot Battlegrounds prezentuje się całkiem profesjonalnie

AlexB, 4 grudnia 2020, 12:29

Ekipa Game Legion wykorzystała grę Roblox do stworzenia własnej sieciowej produkcji, noszącej nazwę Loot Battlegrounds. W tym osadzonym w świecie fantasy tytule opartym o tryb battle royale można bawić się od dzisiaj.

Roblox - niedługo event inspirowany kontynuacją Ready Player One

Aquma, 25 listopada 2020, 12:01

Twórcy gry Roblox zapowiedzieli, że na początku grudnia tego roku odbędzie się event powiązany z Ready Player Two – powieścią będącą kontynuacją książki Ready Player One, zekranizowanej przez Stevena Spielberga.

Roblox nie straci jeszcze „oof” - kultowy dźwięk zostanie z nami na jakiś czas

Szarmancki, 24 listopada 2020, 14:34

Fani gry Roblox mogą odetchnąć z ulgą. Długo zapowiadane usunięcie znanego z memów dźwięku śmierci zostało przełożone do przyszłego roku. Odgłos pozostanie w grze w nowej formie - płatnego dodatku.

Steam w cieniu Roblox - gra ma więcej użytkowników

Adrian Werner, 29 lipca 2020, 09:33

Twórcy gry Roblox pochwalili się, że liczba miesięcznych użytkowników przekroczyła 150 mln. Rekordowe wzrosty mają miejsce również w przypadku pieniędzy wypłacanych graczom za tworzenie nowej zawartości.

Roblox - najazd hakerów agitujących na rzecz Trumpa

AlexB, 2 lipca 2020, 12:07

Sieciowa platforma umożliwiająca tworzenie własnych gier Roblox stała się celem dość nietypowego ataku ze strony hakerów. Otóż włamali się oni na ponad 1600 kont i ustawili na nich elementy mające zachęcić do głosowania na Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

Roblox to potężna marka, twórcy gry warci 4 mld dolarów

Adrian Werner, 27 lutego 2020, 12:21

Dzięki nowej rundzie inwestycji dowiedzieliśmy się, że twórcy gry Roblox są już warci 4 mld dolarów. Ponadto do 115 mln wzrosła liczba miesięcznych użytkowników produkcji.

Roblox zarabia coraz więcej – w drodze nowe funkcje

Vergil, 13 sierpnia 2019, 15:00

Autorzy gry Roblox zapowiedzieli wprowadzenie do swojego dzieła szeregu nowinek mających usprawnić pracę domorosłych projektantów. Mowa o ulepszonym oświetleniu, nowych teksturach podłoża i przeniesieniu programu Roblox Studio do tak zwanej „chmury”.

Roblox ma ponad 100 mln aktywnych graczy miesięcznie

Serek, 3 sierpnia 2019, 10:40

Roblox, czyli wirtualny i darmowy plac zabaw, przekroczył granicę 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Twórcy pochwalili się wynikiem za pośrednictwem notki prasowej. Co na to konkurencja w postaci Minercafta?